logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

4 września wystartował nowy rok szkolny 2023/2024

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczął się w ksawerowskich szkołach uroczystymi apelami, o godz. 9.00 w  Szkole Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej i o godz. 10.30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ksawerowie. Uczniowie z większą lub mniejszą radością zainaugurowali początek szkoły. U pierwszoklasistów, dla których szkolne mury są czymś nieznanym, można było dostrzec ciekawość i błysk w oku.

Wszyscy uczniowie zostali serdecznie przywitani przez dyrektorów placówek, grono pedagogiczne i przedstawicieli gminnego samorządu. Podczas uroczystości Wójt Adam Topolski wręczył akty mianowania na stopień nauczyciela mianowanego Pani Annie Marszyńskiej - Rybak - nauczycielowi Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej oraz Pani Klaudii Kolasa - nauczycielowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ksawerowie. Najzdolniejsi uczniowie 2022/2023 roku szkolnego otrzymali stypendia i listy gratulacyjne (łącznie 13 uczniów).

 

Trochę statystyk z bieżącego roku szkolnego:

w Szkole Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej uczyć się będzie 235 dzieci (w 10 oddziałach przedszkolnych i szkolnych, w tym jeden oddział klasy I);

w Zespole Szkolno Przedszkolnym:

Szkole Podstawowej im. dr. Henryka Jordana w Ksawerowie uczyć się będzie 520 dzieci (w 22 oddziałach przedszkolnych i szkolnych, w tym trzy oddziały klas I),

Gminnym Przedszkolu w Widzewie mamy 2 oddziały przedszkolne (50 dzieci).

Więcej w najnowszym wydaniu Echa Gminy Ksawerów.

Dzieci wraz z uczniami i nauczycielami stoją na boisku szkolnym. Grupa dzieci z rodzicami stoją na boisku niektóre trzymają w dłoniach bukiety kwiatów. Dyrektor szkoły mówi do mikrofonu w tle stoją dzieci z rodzicami. Mężczyzna i kobieta wręczają uczniom dyplomy. Stoi mężczyzna i dwie kobiety jedna trzyma mikrofon. Grupa dzieci z rodzicami. Dzieci stoją podczas rozpoczęcia roku szkolnego, jedno dziecko siedzi na wózku inwalidzkim.

ilość odwiedzin: - 510