logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

500+ wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia

Pprzyjmowanie wniosków w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres, a wypłata świadczenia. 

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres (2021/2022) złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 30 kwietnia danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje do dnia 30 czerwca tego roku.

Gdy osoba złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 maja do dnia 31 maja danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje do dnia 31 lipca tego roku z ewentualnym wyrównaniem za miesiąc czerwiec danego roku.

W przypadku gdy osoba złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 czerwca do dnia 30 czerwca danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje do dnia 31 sierpnia tego roku z ewentualnym wyrównaniem za miesiąc czerwiec i lipiec danego roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na dany okres tj. 2021/2022 złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 lipca do dnia 31 lipca danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje do dnia 30 września tego roku, ale od miesiąca złożenia wniosku (świadczenie za miesiąc czerwiec nie zostanie wypłacone!).

Gdy osoba złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 sierpnia do dnia 31 sierpnia danego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 31 października tego roku, ale od miesiąca złożenia wniosku (świadczenie za miesiąc czerwiec i lipiec nie zostanie wypłacone!).

ilość odwiedzin: - 917