logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Co dalej z SP ZOZ MEDiKSA?

W związku z informacjami docierającymi do Urzędu Gminy Ksawerów, dotyczącymi rzekomej sprzedaży Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MEDiKSA w Ksawerowie chcemy zdementować tą informację.

Naszą intencją nie jest sprzedaż SP ZOZ MEDiKSA. Budynek, w którym obecnie funkcjonują SP ZOZ MEDiKSA i ŚDS jest i będzie własnością Gminy Ksawerów. Rada Gminy Ksawerów w dniu 27 stycznia 2021 r. podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia stanowiska dotyczącego połączenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MEDiKSA w Ksawerowie z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Podjęcie ww. uchwały upoważniło jedynie do rozpoczęcia przez Wójta Gminy Ksawerów działań zmierzających do zawarcia porozumienia odnośnie świadczenia usług zdrowotnych w połączeniu z SP ZOZ MSWiA w Łodzi. Ostatecznie to Rada Gminy zadecyduje czy wypracowane porozumienie i definitywne połączenie Ośrodka Zdrowia i SP ZOZ MSWiA zostanie zaakceptowane.

Nie ma żadnej mowy o likwidacji opieki medycznej dla mieszkańców, wręcz przeciwnie liczymy na to, że liczba osób korzystających z usług znacznie się zwiększy. Wszystkim zależy na polepszeniu standardów usług w SP ZOZ MEDiKSA, a w wyniku zawartego porozumienia rozszerzy się zakres dostępu do specjalistów na miejscu w Ksawerowie.

Są osoby, które próbują manipulować tymi faktami. Jeśli mają Państwo pytania czy wątpliwości prosimy o kontakt z radnym lub sołtysem.

ilość odwiedzin: - 1002