logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Ksawerowska Kapsuła Czasu

Wójt Gminy Ksawerów zachęca mieszkańców gminy, by w terminie do 30 czerwca 2021 roku, przekazywali spisane na papierze formatu A5 lub mniejszym, własne wyobrażenia – a także przewidywania i marzenia – o tym, jaka będzie gmina Ksawerów za 50 lat, jak będzie wyglądać, jak się rozwijać, co się zmieni w Ksawerowie, Woli Zaradzyńskiej, Nowej Gadce.

Przekazane informacje zostaną umieszczone w Kapsule Czasu, która zostanie zakopana na terenie gminy Ksawerów i otwarta przez mieszkańców za 50 lat. Będzie to pierwsza  Kapsuła Czasu w historii Ksawerowa.

Kapsuły Czasu tworzone są i zakopywane jako przekaz dla przyszłych pokoleń od bardzo dawna w różnych miejscach na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Polsce. Najstarsza Kapsuła Czasu znaleziona w Polsce zawierała przedmioty sprzed ponad 200 lat. Miedzianą tubę odnaleziono w 2020 roku podczas remontu budynku dawnego kościoła w Ziębicach na Dolnym Śląsku. Gdy tubę otwarto, okazało się, że w środku są stare monety, dokumenty oraz list dawnej mieszkanki tamtych okolic, która skierowała w nim kilka słów do potomnych, a dodatkowo zawinęła w list monetę z 1797 roku.

kapsuła czasu z napisem kapsuła czasu Ksawerów 2021 rok

ilość odwiedzin: - 1401