logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Daikin ruszył z budową fabryki pomp ciepła

We wtorek 4 kwietnia 2023 r. na terenie Gminy Ksawerów (Podstrefa Ksawerów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej) odbyła się ceremonia poprzedzająca rozpoczęcie budowy japońskiej fabryki pomp ciepła Daikin.

Gospodarzem ceremonii byli przedstawiciele zarządu firmy Daikin, a uczestniczyli w niej m.in. Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda, Ambasador Japonii Akio Miyajima, Prezes ŁSSE Marek Michalik, Prezes Państwowej Agencji Inwestycji i Handlu Paweł Kurtasz oraz Członek Zarządku Powiatu Pabianickiego Gabriela Wenne-Błażyńska. Gminę Ksawerów reprezentowali Wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski oraz Przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Jędrzejczyk.

Ceremonia inauguracji budowy (w języku japońskim: „tokoshizume no matsuri”) odbywa się tuż przed rozpoczęciem prac budowlanych. Jest to religijna ceremonia oparta na japońskiej tradycji i polega na uspokojeniu bogów ziemi, oddaniu im czci, poproszeniu o zgodę na budowę oraz modlitwie o zapewnienie bezpieczeństwa personelowi i budynkom powstającym w czasie budowy.

Daikin to kolejna inwestycja na terenie Gminy Ksawerów, która przyczyni się do zwiększenia liczby miejsc pracy w regionie.

Na zdjęciu grupa osób pozuje do zdjęcia. W centralnej części stoi minister i członek zarządu - panowie ściskają sobie ręce. Przed grupą osób usypany piasek w kształcie trapezu Grupa osób stoi przed symbolicznym nasypem z piasku. Wszyscy trzymają szpadle przewiązane biało-czerwoną wstęgą. Pięciu mężczyzn stoi na placu budowy. Przedstawiciele japońskiej firmy trzymają w dłoniach miskę z ryżem i butelkę z sake, Jeden z mężczyzn symbolicznie posypuje pal drewna umieszczony w ziemi. Mężczyzna w garniturze stoi przy mównicy. Przed nim mikrofon - za baner z napisami Daikin Mężczyzna w garniturze stoi przy mównicy. Przed nim mikrofon - za baner z napisami Daikin

ilość odwiedzin: - 898