logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

II Zimowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ksawerów

II Zimowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Ksawerów za nami. W sobotę 26 stycznia dwie drużyny GKS-u Ksawerów trenera Tomasza Bartczaka rywalizowały wśród 10 drużyn chłopców z roczników 2007/2008. Ponad 30 meczów, blisko 80 bramek i ponad 100 zawodników, wspaniałe interwencje bramkarzy, mnóstwo piłkarskich emocji oraz wspaniała atmosfera wśród bardzo licznie zgromadzonej publiczności sprawiły, że był to niezapomniany i niezwykle udany turniej.

 

Najlepsi okazali się młodzi piłkarze z drużyny MUKS Zduńska Wola. Drugie miejsce wywalczył GKS Ksawerów żółci w składzie: Michał Siennicki, Filip Bartnik, Sebastian Mrzygłód, Bartek Michalak, Miłosz Bajer, Szymon Pawełoszek, Piotr Sujecki, Antek Ciszewski i Franek Zgoda (rocznik 2010). Trzecie miejsce zajęli piłkarze GKS Ksawerów biali w składzie: Bartek Klimek, Alan Grzejdziak, Dominik Kardas, Paweł Rubiak, Kacper Rechciński, Tomek Kasznicki, Olek Janiszewski, Patryk Kozłowski, Wiktor Witmajer.
Trener GKS-u zdecydował się na wystawienie w zawodach dwóch drużyn, które w półfinale stoczyły bratobójczy pojedynek o finał turnieju. Z meczu  zwycięsko wyszła drużyna żółtych, która w spotkaniu na szczycie musiała uznać wyższość zespołu ze Zduńskiej Woli.

Obie nasze drużyny, zarówno w rozgrywkach grupowych jak i w późniejszej części turnieju, zostawiły w tyle zespoły z Łodzi, Widawy, Pabianic (PTC) czy też Bychlewa (Jutrzenka). Koronę króla strzelców zdobył zawodnik GKS Ksawerów żółci Filip Bartnik, który strzelił 9 bramek.

Bardzo duże podziękowania za zaangażowanie dla wszystkich rodziców naszych zawodników, za bardzo aktywny udział przed turniejem, w trakcie rozgrywek oraz po ich zakończeniu. Sponsorami turnieju byli: Lumileds, Restauracja Passado, Auto Myjnia Gumiś, Geodezja Artur Wiatr, PRS - BUD Bączek, Grupa RM - Farby, Tynki, Meble Pyton Pabianice.

 

Na przełomie 2018 i 2019 r. drużyna Tomasza Bartczaka (rocznik 2007/2008) wzięła udział w rozgrywkach halowych w Kaliszu (2 miejsce) oraz w Szczercowie (3 miejsce). W obu turniejach nagrodę dla najlepszego zawodnika dostał Franciszek Zgoda (rocznik 2010 - dwa lata młodszy). Młodzi piłkarze GKS-u byli również (w styczniu br.) na bardzo silnie obsadzonym trzydniowym turnieju w Krakowie, gdzie na 22 drużyny rocznika 2007 zajęli 11 miejsce wśród drużyn z całej Polski!

1.jpg

IMG_7158.JPG

2.jpg

IMG_7136.JPG

5.jpg

4.jpg

3.jpg

 

 

ilość odwiedzin: - 445