logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Jak zostać wójtem?

Włodarz Gminy Ksawerów Adam Topolski w dniu dzisiejszym uczestniczył w spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej w Ksawerowie. Podczas spotkania, które trwało dwie godziny lekcyjne, uczniowie zorganizowali konferencję i zadawali wójtowi nurtujące ich pytania. Część z nich związana była z obecnie pełnioną funkcją, inne były bardziej prywatne. Uczniowie pytali o wspomnienia z pierwszego dnia pracy jako wójt, cechy charakteru pożądane na pełnionym stanowisku oraz możliwość kandydowania na kolejną kadencję. Pytania o plany na przyszłość dotyczyły powstania bezpłatnej strefy Wi-Fi, szkoły średniej oraz chodnika przy ul. Zachodniej (kierunku Pabianic). Nasz włodarz został odpytany również z pracy wykonywanej przed objęciem funkcji wójta oraz z pasji do żeglarstwa, muzyki i swoich zdolności kulinarnych.

Pan wójt również zadał uczniom kilka pytań dotyczących m.in. historii modernizowanej linii tramwajowej oraz wiedzy na temat pracy Rady Gminy Ksawerów i urzędu. Za poprawne odpowiedzi Pani Sekretarz Monika Sroczyńska wręczała drobne upominki.

ilość odwiedzin: - 1465

Dzieci siedzące na ławkach i poduszkach w sali lekcyjnej Dwóch chłopców ubranych w strój galowy odczytuje pytanie dla wójta wójt i sekretarz gminy siedzą przy stoliku. W tle napis "Jak zostać wójtem?"
Dzieci siedzące na boisku podczas wywiadu z wójtem