logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Koronawirus - zasady bezpieczeństwa od jutra 28-11-2020 r.

Od 28 listopada do 27 grudnia 2020 roku kraj wchodzi w "Etap odpowiedzialnośći".

Otwarte zostają galerie handlowe gdzie będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 osoba na 15 m kwadratowych. Nadal będą obwiązywać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–12.00 tzw. godziny dla seniorów (z wyjątkiem Wigilii).

Imprezy organizowane w domu mogą się odbywać z udziałem maksymalnie 5 osób (do limitu tego nie będzie się wliczało osoby zapraszającej na imprezę oraz osób, które wspólnie mieszkają lub gospodarują z tą osobą). Zakazane są wesela, komunie i konsolacje.

Biblioteki publiczne i naukowe mogą prowadzić działalność przy zachowaniu limitu 1 osoby na 15 m kwadratowych powierzchni przeznaczonej do udostępniania zbiorów.

W dalszym ciągu utrzymano nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej i utrzymywanie dystansu 1,5 m od innych. Utrzymano też ograniczenia w przemieszczaniu się dzieci i młodzieży poniżej 16. roku życia. Od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00 mogą poruszać się jedynie z rodzicem lub opiekunem prawnym.

Nadal obowiązują dotychczasowe ograniczenia liczby osób w transporcie publicznym. W zgromadzeniu może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne funkcjonują w reżimie sanitarnym.

Zawieszona jest działalność kin, parków rozrywki, hoteli (z wyjątkiem podróży służbowych), siłowni, klubów fitness, aquaparków, dyskotek i klubów nocnych. Gastronomia może serwować posiłki wyłącznie „na wynos” i „na dowóz”.

Wydarzenia sportowe mogą być organizowane wyłącznie bez udziału publiczności. Wyciągi narciarskie i wypożyczalnie sprzętu mają możliwość działalności, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

ilość odwiedzin: - 992