logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Łotewska delegacja z wizytą w naszej gminie

Grupa 25 osób - nauczycieli z łotweskiego samorządu Daugavpils, odwiedziła dzisiaj dwie placówki oświatowe na terenie naszej gminy. Celem wizyty było pokazanie zagranicznym gościom w jaki sposób realizowana jest w Polsce edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

Delegaci zwiedzili Szkołę Podstawową im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej oraz Gminne Przedszkole w Widzewie, poznając najważniejsze założenia polskiego programu nauczania. Przedstawicielki Urzędu Gminy Ksawerów - sekretarz Monika Sroczyńska i kierownik Referatu Oświaty, Spraw Społecznych i Promocji Maria Waszkiewicz-Beze, wręczyły gościom pamiątkowe upominki z wizerunkiem róży - herbem gminy. Dzisiejsza wizyta była doskonałą okazją do wymiany wspólnych doświadczeń i nawiązania nowych, międzynarodowych kontaktów. 

 

ilość odwiedzin: - 1950