logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Medalista olimpijski z wizytą w Ksawerowie

Mieczysław Nowicki - polski kolarz szosowy i torowy, dwukrotny medalista olimpijski (srebro i brąz) z Montrealu w 1976 r. oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata (złoto w Yvoir – 1975 r. i brąz w San Cristóbal – 1977 r.) odwiedził naszą gminę.

Mieczysław_Nowicki - Kopia.jpg

 

Wspólnie z przyjacielem, dr Włodzimierzem Ziółkowskim (dziekan Wydziału Pedagogiki i Promocji Zdrowia Wyższej  Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi) i wójtem Adamem Topolskim, omawiali możliwości współpracy w zakresie promowania idei olimpijskich na terenie gminy Ksawerów poprzez spotkania z lokalną młodzieżą. Celem akcji byłoby przede wszystkim przekazywanie młodym ludziom rad i faktycznych doświadczeń wybitnych polskich sportowców oraz właściwe kierunkowanie młodzieży wiążącej swoją przyszłość ze sportem.

Mieczysław Nowicki (drugi z prawej), jako wolontariusz i wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego a także prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej na terenie województwa łódzkiego, z sentymentem i nostalgią wspomina Ksawerów.

- To w Ksawerowie kariery sportowe rozpoczynali moi koledzy: zapaśnik Andrzej Skrzydlewski z którym walczyliśmy o medale w Montrealu, i hokeista Krzysiek Białynicki. Doskonale pamiętam też silną sekcję kolarską klubu LKS Żdżary, którą prowadził trener Józef Przybyłek. Mieliście naprawdę dobrych zawodników, których przykładem jest oczywiście Andrzej Piotrowski. Dlatego też, z pomocą p. Włodzimierza Ziółkowskiego, człowieka niezwykle mocno związanego z Ksawerowem, chcemy bezinteresownie i oczywiście w ramach wolontariatu, zachęcać młodych ludzi do uprawiania sportu, edukacji w tym kierunkui krzewienia kultury fizycznej – dodał z uśmiechem nasz mistrz.


Ładowanie Rozmowy