logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Mieszkańcu, bądź świadomy!

Każdy z dorosłych mieszkańców naszej Gminy może przyczynić się do jej rozwoju. Wszyscy, którzy w rocznym rozliczeniu podatkowym jako miejsce zamieszkania (nie mylić z zameldowaniem!) wskazali Gminę Ksawerów już to czynią. Niestety, choć to nic nie kosztuje, niektórzy mieszkańcy dalej jako miejsce swojego zamieszkania w PIT czy CIT wskazują miejsce zameldowania, które z różnych względów często może być inne. Do gminy trafia ok. 40 proc. całkowitej kwoty podatku dochodowego płaconego przez osoby fizyczne i niecałe 7 procent tego podatku płaconego przez firmy (podatek CIT). Pieniądze te przeznaczane są między innymi na finansowanie szkół i przedszkoli oraz inwestycje gminne, np. w kanalizację, wodociągi, drogi i chodniki. Wszyscy z tego korzystamy. Mieszkańcy, którzy w swoim zeznaniu rocznym nie wskazują naszej gminy jako miejsca swojego zamieszkania po prostu przekazują swoje pieniądze innym, a tym samym korzystają z pieniędzy tych, których podatek trafia do kasy gminnej.

ilość odwiedzin: - 558