logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Noworoczne spotkanie seniorów z Woli Zaradzyńskiej

26 stycznia w sobotę seniorzy z Woli Zaradzyńskiej uczestniczyli w piątym już spotkaniu noworocznym.

Uroczystość, zgodnie z coroczną tradycją, rozpoczęta została powitaniem wszystkich przybyłych gości. Noworoczne życzenia złożyli seniorom organizatorzy uroczystości (druhowie strażacy z jednostki OSP w Woli Zaradzyńskiej pod patronatem Wójta Gminy Ksawerów), włodarze naszej gminy (wójt Adam Topolski, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Anna Szcześniak-Rydz, sekretarz Monika Sroczyńska), ks. proboszcz parafii pw. NMPNP w Woli Zaradzyńskiej Robert Jaśpiński, dyrektor SP im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej Małgorzata Koperek oraz wicedyrektor Marzanna Ludziejewska.

Program artystyczny rozpoczeła Aleksandra Rydz - uzdolniona muzycznie mieszkanka naszej gminy, która przedstawiła swój repertuar pięknie grając na wiolonczeli. Następnie dzieci z grupy zerowej oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Woli (podopieczni druhny i nauczycielki Grażyny Siary) zaprezentowały świąteczne jasełka oraz krótki występ z okazji niedawnego Dnia Babci i Dziadka. W trakcie występu wszyscy seniorzy otrzymali pamiątkowe serca z podpisem "Dzień Seniora 2019" i słodkie upominki. Obowiązkowym punktem programu byla wspólna gra kolęd na dzwoneczkach (grały dzieci i zaproszeni goście). Druhowie strażacy odegrali (również na dzwoneczkach) jubileuszowe 100-lat dla wszystkich seniorów, a przede wszystkim dla jubilatki - Pani Ireny Szafulery (nasza mieszkanka w tym dniu obchodziła 80. urodziny). Uczestnicy sobotniego spotkania z sentymentem oglądali fotografie z noworocznych uroczystości, które miały miejsce w poprzednich czterech latach - wspominając te osoby, których w tym roku zabrakło. Pamięć o nieobecnych została uczczona minutą ciszy. Sentymentalną podróż w formie prezentacji multimedialnej przygotowała druhna i radna Urszula Świątkowska. Nie lada zaskoczeniem były wirtualne pozdrowienia od ks. wikarego Przemysława Kansy, który uczestniczył w tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

Słodki poczęstunek przygotowany przez druhny z jednostki OSP doskonale komponował ze skocznymi melodiami granymi na akordeonie przez naszego sąsiada Grzegorza Kubisia oraz z wesołym śpiewem druha Adama Kłaniewskiego. W scenariuszu spotkania były oczywiście konkursy z nagrodami dla seniorów - tegoroczne pytania (z życia gminy Ksawerów i wiedzy dot. straży pożarnej) również przygotowała druhna Urszula Świątkowska, i obowiązkowa zabawa taneczna z przyśpiewkami (umiejętności wokalne zaprezentowali m.in. Teresa Pietrzyk, Szczepan Solecki i wspomniany już Adam Kłaniewski). Na zakończenie uroczystości najmłodsi jej uczestnicy - Lila Kłaniewska i Łucja Rokuszewska zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, nagrodzone przez gości gromkimi brawami.

W uroczystości uczestniczyło ok. 90 gości, którzy w miłej i serdecznej atmosferze wrócili wieczorem do swoich domów. Do zobaczenia w przyszłym roku!

ilość odwiedzin: - 2308