logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w tym roku rozpoczęły się 10 listopada uroczystym złożeniem kwiatów pod obeliskiem pamięci żołnierzy 15 Pułku Piechoty Wilków przy Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił Chór Seniora. Uroczyste apele odbyły się w Szkołach Podstawowych zlokalizowanych na terenie Gminy Ksawerów.

11 listopada Wójt Gminy Ksawerów wraz z Sekretarz Gminy Ksawerów Moniką Sroczyńską oraz Radnymi Rady Gminy Ksawerów: Moniką Nocuń, Zbigniewem Macierzyńskim i Bogdanem Dublewskim uczestniczyli w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która odbyła się w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie. W nabożeństwie w parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej uczestniczyły radne Beata Ścibór i Urszula Świątkowska.

Uczestnicy nabożeństw otrzymali kotyliony wykonane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Ksawerowie.

Grupa seniorów stoi na świeżym powietrzu. Obok stoi mężczyzna z akordeonem Wójt gminy stoi z 3 dzieci przy Domu Kultury. Jeden z chłopców trzyma flagę Polski Kamień z tabliczkami upamiętniającymi wydarzenie historyczne. Obok pomnika leżą biało-czerwone wiązanki Grupa młodzieży ubranej na galowo stoi na hali sportowej. Dzieci pozują na sali gimnastycznej Wójt Gminy wręcza kotyliony uczestnikom mszy Wójt GMiny, Sekretarz oraz mieszkańcy podczas mszy Uczestnicy mszy przed kościołem z kotylionami

ilość odwiedzin: - 470