logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Oszustwo "pod legendą" wypadku najbliższej osoby – czyli jak nie dać się oszukać!

W związku z występującymi na terenie naszego powiatu próbami dokonania oszustw na tzw. "legendę", policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności (dotyczy to przede wszystkim osób starszych)!

 

- Bądźmy czujni, złodzieje podając się za funkcjonariuszy policji (czym wzbudzają zaufanie osób starszych), informują np. o rzekomym wypadku bliskiej nam osoby – apeluje kierownik posterunku Policji w Ksawerowie nadkom. Marek Gumola.

Na czym polega oszustwo?

Oszust (często fałszywy policjant) dzwoni najczęściej na domowy numer telefonu (stacjonarny) informując o rzekomym wypadku bliskiej nam osoby i potrzebnej w związku z tym określonej sumie pieniędzy. Złodziej informuje, że "ktoś" zgłosi się po gotówkę w umówione miejsce zasłaniając się tym, że bliska nam osoba nie może w obecnej sytuacji z nami rozmawiać. To najprawdopodobniej podstęp, dlatego pamiętajmy, żeby weryfikować takie zdarzenie z najbliższymi osobami i nie przekazujmy naszych pieniędzy osobom nieznajomym. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach pod nr. tel. 22 53 300 lub 22 53 301

Zachowajmy czujność!

 

ilość odwiedzin: - 1845