herb gminy ksawerow.png
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ | ZAMIESZKAJ | ZAINWESTUJ

Oto jest miłość! IV spotkanie z okazji jubileuszu wieloletniego pożycia par małżeńskich

"Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie" - Victor de Lima Barreto.

W czwartek 8 listopada br. w Sali Bankietowej "Zacisze" w Ksawerowie odbyło się IV spotkanie z okazji jubileuszu wieloletniego pożycia par małżeńskich z terenu naszej gminy.
W spotkaniu uczestniczyły 53 małżeństwa, w tym 15 par po raz pierwszy, które zostały szczególnie wyróżnione:
 • Krystyna i Kazimierz Ludziejewscy (57 lat stażu małżeńskiego)
 • Franciszka i Józef Kozieł ( 55 lat stażu małżeńskiego)
 • Marianna i Władysław Gałka (53 lata stażu małżeńskiego)
 • Jadwiga i Marian Grochulscy (53 lata stażu małżeńskiego)
 • Lucyna i Tadeusz Albert (51 lat stażu małżeńskiego)
 • Barbara i Alojzy Lubońscy (51 lat stażu małżeńskiego)
 • Grażyna i Andrzej Zajdel  (51 lat stażu małżeńskiego)
 • Wiktoria i Jerzy Nowak (51 lat stażu małżeńskiego)
 • Urszula i Bogdan Trawczyńscy (51 lat stażu małżeńskiego)
 • Wanda i Stanisław Łęgoccy (50 lat stażu małżeńskiego)
 • Maria i Jan Gajdziccy (50 lat stażu małżeńskiego)
 • Zofia i Bolesław Bolonek (50 lat stażu małżeńskiego)
 • Czesława i Jerzy Sysio (50 lat stażu małżeńskiego)
 • Teresa i Jan Śliwińscy (50 lat stażu małżeńskiego)
 • Alfreda i Kazimierz Maj (50 lat stażu małżeńskiego)
Jubileusz był niezwykłym wydarzeniem nie tylko dla małżeństw, ale również dla wszystkich zaproszonych gości. Słowa uznania pod adresem dostojnych par, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie przekazał wójt Adam Topolski.
- Minęło kilka dziesięcioleci od chwili kiedy połączyliście swój los. Wiedzeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo "tak" i włożyliście obrączki. Mimo różnych kolei losu, przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście. Możliwe to było tylko dlatego, że darzyliście się wzajemnym uczuciem i poszanowaniem. W dalszym ciągu możecie liczyć na siebie w zdrowiu i w chorobie, wspólnie patrzeć w przyszłość. Jesteście pięknym przykładem dla młodych pokoleń. W tak doniosłej chwili myślimy o Was ze szczególnym szacunkiem. Na kolejne lata Waszego wspólnego życia życzymy, by Wasze małżeństwo nadal było zgodne, szczęśliwe i trwałe - mówił gospodarz naszej gminy.
 
Do życzeń i gratulacji dołączyli również: przewodniczący Rady Gminy Ksawerów Arkadiusz Jędrzejczyk, proboszcz ksawerowskiej parafii ks. Stanisław Bracha oraz prowadząca uroczystość, znana prezenterka telewizyjna Magdalena Michalak.
Dostojne Pary otrzymały kwiaty, upominki i pamiątkowe fotografie. Po oficjalnej części uroczystości przyszła pora na symboliczną lampkę szampana, którą wzniesiono toast za zdrowie wszystkich jubilatów. Wspólny poczęstunek był okazją do wspomnień i rozmów, a zabawa w rytm muzyki zespołu "Dubik" była sentymentalną podróżą do hitów "z tamtych lat".
 
W uroczystości udział wzięli również: sekretarz gminy Ksawerów Monika Sroczyńska, radna powiatu pabianickiego i dyrektor SP ZOZ MEDiKSA w Ksawerowie dr Wioletta Domańska, dyrektor GDKzB w Ksawerowie Marek Smuga, kierownik ŚDS w Ksawerowie Ewa Szulbowska oraz kierownik GOPS Marzena Berner-Stefaniak z pracownikami.

ilość odwiedzin: - 472