logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Pierwsza sesja nowej rady gminy

Wczoraj w GDKzB w galowej scenerii, odbyła się pierwsza sesja nowej rady gminy Ksawerów. Zarówno wójt, jak i radni złożyli uroczyste ślubowanie.

- Większość radnych już znam z poprzednich lat naszej współpracy. Jestem przekonany, że osoby debiutujące w radzie szybko się wdrożą. Zabieramy się do pracy, nowe zdania już czekają - mówił wójt Topolski. 

Nasz gospodarz w radzie ma większość. W jej skład weszło 12 kandydatów z jego komitetu oraz 2 osoby z komitetu Marii Kopczewskiej (Teresa Wołosz-Chałada, Aneta Walaszczyk) i jedna osoba z komitetu Bogumiły Szczepańskiej (Bogumiła Szczepańska). Przewodniczącym rady został Arkadiusz Jędrzejczyk a jego zastępcą będzie radna Anna Szcześniak-Rydz, która może pochwalić się najdłuższym stażem w lokalnym samorządzie.

W skład nowej rady weszli: Adam Anusiewicz, Maciej Bartos, Teresa Wołosz-Chałada, Bogdan Dublewski, Arkadiusz Jędrzejczyk, Zbigniew Macierzyński, Monika Marek, Monika Nocuń, Anna Szcześniak-Rydz, Bogumiła Szczepańska, Beata Ścibór, Urszula Świątkowska, Elżebieta Świgulska, Aneta Walaszczyk, Marcin Zglinicki.

W trakcie sesji podziękowania włodarzom gminy (za przekazany sprzęt komputerowy) przekazał kierownik posterunku w Ksawerowie kom.Piotr Adamczyk, a zastępca wójta Tomasz Łysek serdecznie pożegnał nasz lokalny samorząd, zmieniając dotychczasowe miejsce pracy. 

ilość odwiedzin: - 3200