logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Powszechny Spis Rolny 2020

spis powszechny.jpg

Szanowni mieszkańcy,

1 września rozpocznie się i potrwa do końca listopada Powszechny Spis Rolny 2020. Do uczestnictwa w badaniu zobowiązani są wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych, a kto odmówi udzielenia informacji w spisie powszechnym, podlega grzywnie.

Podczas tegorocznego spisu  dane zbierane będą według stanu na 1 czerwca 2020 r., a obowiązkową formą zbierania danych będzie samospis internetowy– przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej spisrolny.gov.pl. Od 16 września do użytkowników gospodarstw rolnych telefonować będą także rachmistrzowie telefoniczni, a od 1 października do 30 listopada 2020 r. rachmistrz terenowy będzie przeprowadzał wywiady w formie wywiadu bezpośredniego, jeżeli sytuacja epidemiczna w kraju prawi się i nie będą ograniczone kontakty osobiste.

Dla osób, które nie będą miały możliwości dokonania samospisu przy użyciu własnych urządzeń, w budynku Urzędu Gminy Ksawerów na I piętrze uruchomiono tzw.: Gminny Punkt Spisowy – stanowisko komputerowe z zainstalowanym oprogramowaniem umożliwiającym przeprowadzenie samospisu internetowego.
Punkt  dostępny będzie w godzinach pracy Urzędu (tj.: poniedziałek 7:30 – 17:00, wtorek, środa, czwartek 7:30 – 15 :30,  piątek 7:30 – 14:00).

W przypadku braku dostępu do Internetu lub wystąpienia problemów technicznych podczas samodzielnego wypełniania formularza możliwe będzie dopełnienie obowiązku spisowego za pomocą infolinii spisowej (22 279 99 99), w kanale „spisz się przez telefon” .

Aby zachęcić do ww. formy spisu w dobie pandemii COVID-19, pracownicy Wojewódzkiego Biura Spisowego przygotowali PREZENTY-NIESPODZIANKI dla 50 wylosowanych gospodarstw rolnych z terenu województwa łódzkiego, które dokonają samospisu i poinformują Biuro o chęci wzięcia udziału w akcji. Szczegóły na https://lodz.stat.gov.pl/rolneupominki.

Użytkownicy gospodarstw rolnych, którzy nie dokonają samospisu, nie będą mogli odmówić przekazania danych rachmistrzowi, który się z nimi skontaktuje.

Więcej informacji na temat spisu można uzyskać na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/  lub dzwoniąc na infolinię GUS: 22 279 99 99.

                                                                  Gminny Komisarz Spisowy

                                                                       /-/ Adam Topolski

ilość odwiedzin: - 1004