logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Prezydent Andrzej Duda docenił młodych patriotów!

Grupa maluchów z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. dr. Henryka Jordana w Ksawerowie, w roku szkolnym 2018/2019 włączyła się do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała”, który był odpowiedzią na 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Dzieci wraz z wychowawczyniami podczas zajęć edukacyjnych z radością wykonywały zadania dotyczące naszej Ojczyzny. Dzięki temu uczyły się patriotyzmu, miłości do kraju oraz świadomości narodowej. W bieżącym roku szkolnym placówka kontynuowała projekt. Od września maluchy miały okazję uczyć się hymnu Polski, poznawać symbole narodowe i tradycyjne tańce ludowe. Przygotowały również kartki dla bohaterów, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim. W listopadzie pod obeliskiem upamiętniającym 15 Pułk Piechoty "Wilków" w Ksawerowie, dzieci wspólnie z wójtem Adamem Topolskim oraz starszymi uczniami oddały hołd tym, którzy walczyli o wolność Polski. Zwieńczeniem programu była prezentacja wiersza Czesława Janczarskiego pt. "Powiewa flaga" podczas akademii z okazji Święta Niepodległości.

Maluszki już od najmłodszych lat kształtują w sobie postawy patriotyczne, uwrażliwiają się na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtują swoją tożsamość narodową. Są dumnymi Polakami i z radością poznają hisotrię kraju, a symbole narodowe są dla nich niezwykle ważne.

W dniu 6 listopada br. dzieci otrzymały wyjątkową przesyłkę od prezydenta Polski Andrzeja Dudy. W otrzymanej kopercie znajdował się list z podziękowaniem za udział w projekcie oraz flaga Polski. Dowodzi to temu, że informacje z terenu naszej gminy docierają również do Kancelarii Prezydenta. 

5.jpg

4.jpg

3.jpg

1.jpg

ilość odwiedzin: - 1667