logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Przyjechała, pierwsza w Polsce Scania garażuje w strażnicy na Woli!

Wczoraj wieczorem druhowie strażacy "przyprowadzili" ciężki samochód bojowy szwedzkiego producenta - nowiutką Scanię P 450XT.

Jest to pierwszy samochód w Polsce w tak nowoczesnej konfiguracji nadwozia! Zbiornik na wodę o pojemności 7 tys. litrów, 700 litrowy zbiornik na środek pianotwórczy, wydajność autopompy 4 tys. litrów wody na minutę i 6-cio osobowa kabina - tym przede wszystkim charakteryzuje się Scania.

Samochód wjechał na teren gminy w eskorcie dwóch mniejszych aut bojowych, stacjonujących na codzień w strażnicy na Woli. W tej uroczystej i historycznej chwili strażakom towarzyszyli mieszkańcy gminy, jej włodarze oraz zaprzyjaźnieni druhowie z okolicznych jednostek. Scania, jak przystało na 22 tonowego kolosa, dumnie stanęła w swoim nowym garażu. Uroczyste poświęcenie nowego wozu bojowego odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 11.45 pod strażnicą OSP w Woli Zaradzyńskiej.

Auto warte ok. 1 mln złotych zostało zakupione dzięki dotacji NFOŚiGW i WFOŚiGW oraz dofinansowaniu gminy Ksawerów (ponad 200 tys zł.).

 

ilość odwiedzin: - 2708