logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania

Kolorowy plakat z Regionalnym Interwencyjnym Telefonem Zaufania. Na wielobarwnym plakacie widać logotyp messengera i snapchata oraz informacja w jakich godzinach możliwy jest kontakt

Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży to infolinia stanowiąca wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. W okresie wakacyjnym czaty (prowadzone w aplikacji Snapchat i Messenger – pogadajmytutaj) obsługiwane są przez specjalistów – pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. 

Z Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego oraz ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane i Messenger).

ilość odwiedzin: - 862