logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Ruszyła budowa świetlicy wiejskiej

Wiosenna aura nie tylko sprzyja dobremu samopoczuciu, ale jest również "zielonym światłem" dla rozpoczynających się inwestycji w terenie.

"Dom Rolnika" w Nowej Gadce pozostał już niestety tylko miłym wspomnieniem. Na placu budowy (po wyburzeniu budynku), pojawiły się drewniane, kolorowe paliki - punkty wysokościowe i rozciągnięty sznurek. Inwestor wytyczył również teren nowego budynku świetlicy wiejskiej. Nowa inwestycja będzie budynkiem parterowym, z wydzieloną salą główną w której tak jak przed laty, będą organizowane spotkania mieszkańców. Zaprojektowany będzie funkcjonalny aneks kuchenny, pomieszczenie socjalne, pomieszczenie higieniczno-sanitarne (WC oraz WC dla osób niepełnosprawnych), a także pomieszczenie techniczne. Przewidziany został również zadaszony taras zewnętrzny. Nowy budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, poprzez pochylnię zlokalizowaną przy wejściu głównym.
_______________________________________________________________________

Termin zakończenia inwestycji planowany jest na październik (tego roku), a wykonawcą jest firma PTHU Dorota Wojtczak z Dobronia.