logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Szukasz wsparcia? Ruszyło pierwsze w Polsce Specjalistyczne Centrum Pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Fundacja Subvenio rozpoczęła w Łodzi realizację projektu: „Specjalistyczne Centrum Pomocy” dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Do korzystania z usług Centrum zapraszamy osoby pokrzywdzone przestępstwem z terenu całej Polski. Centrum jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.


Osoby zgłaszające się do Centrum i zakwalifikowane do udziału w programie mogą otrzymać szeroko pojętą pomoc psychologiczną (w postaci konsultacji i spotkań interwencyjnych z psychologiem oraz sesji terapii krótko jak i długoterminowej), konsultacje psychiatryczną, pomoc w zakresie rehabilitacji w postaci usług rehabilitanta w domu pacjenta oraz dofinansowanie przy kupnie leków poza refundacją NFZ, w tym także wyrobów medycznych, niezbędnych w procesie powrotu do zdrowia lub łagodzących skutki przestępstwa. Wszystkie usługi świadczone w ramach Specjalistycznego Centrum Pomocy są bezpłatne.

Centrum mieści się w Łodzi, przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 52 w Łodzi, recepcja w pok. G03 (budynki Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej), pracuje w godzinach:

  • poniedziałek, wtorek: 10.00-20.00
  • środa, czwartek i piątek: 8.00-18.00

W tych samych godzinach czynny jest telefon centrum, nr 514 025 546. Projekt” Specjalistyczne Centrum Pomocy” realizowany jest w latach 2019- 2021.
W 2020 roku uruchomiony zostanie obiekt centrum, w którym będą się mieściły gabinety rehabilitacyjne, medyczne oraz psychologiczne. Wprowadzona zostanie także możliwość korzystania z domowych wizyt psychologów.

 

ilość odwiedzin: - 1381