logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Tak się bawiliśmy na Festynie Rodzinnym Gminy Ksawerów

17 czerwca po raz pierwszy w nowej lokalizacji, na terenie parkingu i parku przy Urzędzie Gminy Ksawerów, odbył się Festyn Rodzinny Gminy Ksawerów organizowany przez Gminę Ksawerów i Gminny Dom Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. Imprezę o godzinie 15:00 otworzył Wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski.

Pierwsze dwie godziny wydarzenia to prezentacja talentów naszych mieszkańców – przedszkolaków, uczniów placówek oświatowych oraz uczestników zajęć Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie: Studia Piosenki, Klubu Seniora oraz grup fitness. Wystąpiła również Pani Lucyny Cieślik-Mróz. Repertuar był bardzo urozmaicony.

Między występami najmłodszych nastąpiła krótka przerwa, podczas której Wójt Gminy Ksawerów
w towarzystwie Radnych Gminy Ksawerów oraz Starosty Pabianickiego Krzysztofa Habury wręczył nagrody uczestnikom konkursu na „Najładniejszy przydomowy ogródek w Gminie Ksawerów”. Rozstrzygnięto również konkurs profilaktyczny "Stop uzależnieniom" organizowany przez Gminny Ośorek Pomocy Społecznej.

O godzinie 17:00 Wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski już tradycyjnie rozpoczął częstowanie mieszkańców grochówką, którą można było posilić się przed zabawą pod sceną podczas koncertów.

Jako pierwszy tego wieczoru wystąpił zespół Krawiec Band, który śpiewał  przeboje Krzysztofa Krawczyka. Następnie wystąpiła formacja Bostton, a finalnie gwiazda wieczoru zespół Long&Junior. Na zakończenie odbyła się potańcówka z DJ Darkiem.

Podczas całego festynu dzieci mogły korzystać z darmowych atrakcji zlokalizowanych w parku, a rodzice skorzystać ze strefy chill out oraz stref gastronomicznych zapewnionych m.in. przez KGW Nowa Gadka. 

Nad bezpieczeństwem imprezy czuwała ochrona oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach i posterunku Policji w Ksawerowie.

Za pomoc w organizacji miejsc parkingowych dziękujemy firmie Pabiantex, Niepublicznemu Przedszkolu Widzimisie oraz Hotelowi Tymianek. 

Pod sceną stoi grupa dzieci ubranych w żółte koszulki z naszytymi gwiazdkami. Dzieci ubrane są w czarne spodnie. Wszyscy mają uniesione w górę ręce. Grupa dzieci tańczy w parach. Dziewczynki ubrane są w czerwone spódniczki i brązowe marynarki z frędzlami. Chłopcy mają na głowach kapelusze i trzymają w ręku głowy koni Grupa dziewcząt stoi na scenie przy mikrofonach. Dziewczynki ubrane są w czerwone sukienki, białe koszulki i brązowe marynarki z frędzlami Grupa osób w różnym wieku stoi przy barierkach zabezpieczających. Na scenie wójt, starosta, radni i uczestnicy konkursu na najładniejszy ogródek. Uczestnicy trzymają symboliczne czeki i nagrody Na scenie dziewczyna w biało-niebieskiej sukience trzyma w ręku mikrofon Na scenie stoją trzy kobiety. Dwie w białych sukienkach stoją w tle. Jedna w zielonej sukience stoi na pierwszym planie. Dziewczynka wspina się na dmuchaną ściankę wspinaczkową Grupa chłopców ubranych w białe koszulki z nadrukiem krawatów. W tle stoi puliczność Dzieci przebrane za kwiaty stoją w doniczkach. W tle stoi publiczność Grupa dziewcząt ubranych w stroje baletnic stoi na scenie Grupa chłopców i dziewcząt tańczy w parach na placu przed sceną Grupa uczniów ubranych w koszulki w paski i nakrycia głowy stoi z mikrofonami przed sceną Grupa dzieci ubranych na czarno - z żółtymi wstążkami obwiązanymi w pasie. Grupa tańczy przed sceną Grupa dzieci ubranych na kolorowo tańczy przed sceną Grupa uczestników festynu stoi przy i patrzy na występy dzieci Dwóch chłopców w białych koszulach gra na instrumencie klawiszowym Grupa dziewcząt w kolorowych sukienkach śpiewa na scenie Grupa kobiet ubranych w niebieskie fartuchy z kwiatami i czerwone kapelusze stoi przy stole, na którym leży chleb, smalec i ogórki Grupa uczestników imprezy stoi przy dmuchańcu w kształcie rekina animatorka maluje dziewczynce na twarzy kolorowymi farbkami. W tle uczestnicy festynu W kolejce do atrakcji stoją dzieci i dorośli Obrazy i prace wykonane w drewnie przez uczestników zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy Kobieta w czarnej sukience w kwiaty stoi na scenie z mikrofonem mężczyzna w białej koszulce trzyma w ręku łyżkę wazową i wlewa zupę do plastikowej miski Kobieta w bojowym ubraniu policyjnym stoi obok policjanta. Obok stoi chłopiec w czerwonym kapeluszu Grupa osób stoi na scenie. Osoby trzymają duże tabliczki z nagrodami za udział w konkursie profilaktycznym Grupa dziewczynek ubranych w żółte koszulki i różowe spodenki stoją przed sceną i wykonują układ taneczny Na scenie stoją kobiety ubrane w różowe stroje. Na scenie stoją również mężczyźni z instrumentami muzycznymi. Na scenie stoi mężyczyzna z mikrofonem. W tle inny mężczyzn gra na perkusji. Grupa ludzi stoi przy barierce ochronnej Grupa osób podczas koncertu Dwóch mężczyzn śpiewa na scenie Zdjęcie z drona

ilość odwiedzin: - 512