logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Uczniowie wrócili do szkolnych ławek, wakacje są już tylko wspomnieniem

Dzieci i młodzież rozpoczęły dzisiaj rok szkolny 2019/2020. Po dwóch miesiącach letniego wypoczynku z uśmiechem wracamy do nauki.

Rok szkolny rozpoczął się w ksawerowskich szkołach uroczystymi apelami, o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej im. dr. Henryka Jordana w Ksawerowie i godzinę później w Szkole Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej. Choć dla niektórych wakacje powinny być stanowczo dłuższe, to uczniowie i tak z radością zainaugurowali początek szkoły. Nawet u pierwszoklasistów, dla których szkolne mury są czymś nieznanym, można było dostrzec ciekawość i błysk w oku.

Wszyscy uczniowie zostali serdecznie przywitani przez grono pedagogiczne placówek i przedstawicieli gminnego samorządu. Wójt Adam Toplski przywitał nową dyrektor szkoły w Woli - p. Barbarę Staszewską (długoletnią wicedyrektor Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Pabianicach) oraz wręczył najzdolniejszym stypendia i listy gratulacyjne (otrzymało je łącznie 23 uczniów). Księża proboszczowie z naszych parafii wsparli dzieci i młodzież dobrym słowem.

Gościem specjalnym inauguracji roku szkolnego w Woli Zaradzyńskiej był poseł Krzysztof Ciebiada, mieszkaniec naszej gminy, absolwent szkoły podstawowej w Woli i pierwszy poseł na sejm w historii gminy Ksawerów. 

Trochę statystyk z bieżącego roku szkolnego:

  • w Szkole Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej uczyć się będzie 293 dzieci (w 15-stu oddziałach przedszkolnych i szkolnych), w tym jedna klasa I (25 uczniów)
  • w Szkole Podstawowej im. dr. Henryka Jordana w Ksawerowie uczyć się będzie 525 dzieci (w 24 oddziałach przedszkolnych i szkolnych), w tym trzy klasy I (75 uczniów)
  • w Gminnym Przedszkolu w Widzewie mamy 2 oddziały przedszkolne (50 dzieci)

Więcej w najnowszym wydaniu Echa Gminy Ksawerów.

ilość odwiedzin: - 1971