logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

VII Spotkanie z okazji Jubileuszu Wieloletniego Pożycia Małżeńskiego Par z terenu Gminy Ksawerów

15 listopada br., po raz pierwszy w zabytkowych wnętrzach Pałacu Kindlerów w Ksawerowie, odbyła się VII edycja uroczystości z okazji jubileuszu wieloletniego pożycia małżeńskiego par z terenu Gminy Ksawerów, których pomysłodawcą jest Wójt p. Adam Topolski.

W uroczystości wzięło udział 35 par małżeńskich, które wspólnie przeżyły co najmniej 50 lat, w tym 5 par, które uczestniczyły w spotkaniu po raz pierwszy, a byli to państwo:

1. Janina i Zdzisław Adach

2. Halina i Kazimierz Kryniccy

3. Maria i Mirosław Kulińscy

4. Henryka i Mieczysław Samojedny

5. Barbara i Czesław Witaszczyk

Po oficjalnym przywitaniu, wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć krótką historię Pałacu Ksawerów oraz zdjęcia z poprzednich sześciu edycji. Następnie życzenia zdrowia i pomyślności na kolejne lata wspólnego życia przekazali Jubilatom p. Adam Topolski – Wójt Gminy, p. Anna Szcześniak - Rydz – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Ksawerów oraz ksiądz Andrzej Ścieszko - proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie.

Obok życzeń, kwiatów, pamiątkowych zdjęć oraz upominków wręczanych przez Wójta i Wiceprzewodniczącą Rady Ksawerów, a także radne p. Urszulę Świątkowską i p. Monikę Nocuń, był także tort, przy którym odśpiewano szanownym Parom Małżeńskim tradycyjne sto lat, całości dopełniała oprawa muzyczna przygotowana specjalnie na tę okazję przez kapelę „Dobrzanie”.

VII Jubileuszowe spotkanie poprowadził ksawerowianin Maciej Kucharek.

Wśród jubilatów były:

3 pary z 50 – letnim stażem 

2 pary z 51 – letnim stażem

3 pary z 52 – letnim stażem

1 para z 53 – letnim stażem

2 pary z 54 – letnim stażem

2 pary z 55 – letnim stażem

3 pary z 56 – letnim stażem

1 para z 57 – letnim stażem

6 par z 58 – letnim stażem

1 para z 60 – letnim stażem

4 pary z 61 – letnim stażem

2 pary z 62 – letnim stażem

2 pary z 63 – letnim stażem 

2 pary z 65 – letnim stażem

1 para z 69 – letnim stażem.

Pan Adam Topolski – Wójt Gminy oraz Pani Anna Szcześniak - Rydz – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Ksawerów wręczyli wiązankę kwiatów Państwu Irenie i Nikodemowi Figlusom, parze z najdłuższym stażem małżeńskim, która obchodziła 69 rocznicę pożycia małżeńskiego.

Do życzeń dla Par Małżeńskich dołączyli się obecni: Sekretarz Gminy p. Monika Sroczyńska, Skarbnik Gminy Ksawerów p. Katarzyna Rogalewska, radni gminy: p. Urszula Świątkowska i p. Monika Nocuń a także kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy p. Ewa Szulbowska, dyrektor SPZOZ MEDiKSA p. Marek Kiljański oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ksawerowie p. Marzena Berner-Stefaniak.

Wszystkim Jubilatom GRATULUJEMY.

GOPS

 

 

 Sześciu mężczyzn stoi przed nimi na krzesłach siedzi pięć kobiet trzymające ramki ze zdjęciami w dłoniach. Grupa ludzi siedzi na krzesłach podczas prezentacji. Grupa ludzi siedząca na krzesłach podczas spotkania. Kobieta i mężczyzna siedzą na krzesłach pozując do zdjęcia.  Mężczyzna i trzy kobiety stoją, jedna z nich przemawia do mikrofonu. Kobieta i mężczyzna siedzą na krzesłach pozując do zdjęcia. Kobieta i mężczyzna siedzą na krzesłach pozując do zdjęcia. Kobieta i mężczyzna siedzą na krzesłach pozując do zdjęcia. Trzy pary kobieta i mężczyzna podczas tańca.  Pary tańczące na parkiecie.  Trzy kobiety pozują do zdjęcia trzymając naręcza róż.  Mężczyzna wręcza drewnianą skrzyneczkę kobiecie siedzącej przy stole.

ilość odwiedzin: - 469