logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Wybrano najpiękniejsze ozdoby wielkanocne

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ksawerowie zorganizował gminny konkurs plastyczny dla przedszkolaków pt.,,Ozdoba na stół wielkanocny’’. Konkurs objęty był patronatem Wójta Gminy Ksawerów Adama Topolskiego, który osobiście wręczał nagrody laureatom konkursu. Na konkurs wpłynęło aż 20 prac w - tym od gospodarzy, czyli dzieci z oddziałów przedszkolnych w Ksawerowie oraz oddziałów Gminnego Przedszkola w Widzewie, prace z przedszkola Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Ksawerowie oraz Przedszkola Widzimisie.

Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych, popularyzowanie i pogłębienie wiedzy na temat świąt wielkanocnych oraz pobudzanie aktywności twórczej i wyobraźni. Wszystkie prace były piękne i wykonane bardzo starannie. Sponsorem nagród była Gmina Ksawerów. Przedszkolaki oprócz wspaniałego poczęstunku chętnie odpowiadały na zagadki Wielkanocne zadawane przez Panią dyrektor Marię Szaszkiewicz. Niespodzianką dla wszystkich były również odwiedziny Zajączka Wielkanocnego z niespodziankami dla wszystkich przedszkolaków.

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ksawerowie

Na stoliku szkolnym leżą ozdoby świąteczne przygotowane różnymi technikami przez przedszkolaków Wójt Gminy wręcza torebkę prezentową dziewczynce siedzącej przy stoliku przy stoliku siedzą przedszkolaki z prezentami. Obok stoi osoba przebrana za zająca wielkanocnego z koszyczkiem pełnym słodyczy Na zdjęciu grupa dzieci, nauczycielki i wójt pozują do zdjęcia

ilość odwiedzin: - 525