logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Wyróżniliśmy lokalny biznes - VII Uroczyste Spotkanie z Przedsiębiorcami

W piątkowe popołudnie (1 lutego br.) gmina Ksawerów po raz siódmy wyróżniła lokalnych przedsiębiorców, którzy swoją działalnością wspierają różne inicjatywy na naszym terenie.

 

- Serdecznie witam wszystkich przedstawicieli naszego lokalnego biznesu. Zarówno dużych i mocnych graczy, jak i mniejszych oraz drobnych przedsiębiorców. Wasza działaność i lokalny patriotyzm dowodzi temu, że w gminie Ksawerów możemy żyć spokojnie i bezpiecznie. To Wy szanowni mieszkańcy, jesteście solą tej ziemi. Za to bardzo dziękuję - tymi słowami przywitał zebranych gospodarz wójt Adam Topolski.

 

Podczas tegorocznego VII Uroczystego Spotkania z Przedsiębiorcami (które jak co roku odbyło się w zabytkowym Pałacu Ksawerów), symboliczną różę oraz statuetkę w podziękowaniu za wsparcie organizacyjne, finansowe, rzeczowe oraz zaangażowanie w życie społeczności gminy Ksawerów otrzymali:

  • PPHU Wojciech Grala (firma wspiera działalność Gminnego Klubu Sportowego GKS Ksawerów),
  • Paweł Kasznicki – właściciel firmy ACTIVE & DANCE, który od wielu lat propaguje zdrowy styl życia poprzez prowadzenie zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. Przedsiębiorca otrzymał wyróżnienie za szczególne zaangażowanie w realizację projektów sportowych oraz wspieranie wszelkich akcji charytatywnych.

Podobnie jak w roku poprzednim, również w tym roku zostały wręczone dodatkowe wyróżnienia w postaci pamiątkowych grawertonów. Nagrody, przyznawane za wieloletnie wspieranie działań społeczno-kulturalnych na terenie gminy, otrzymali:

  • Piotr Mach – właściciel firmy MATEX, który od wielu lat wspiera działalność kulturalną na naszym terenie. Wielokrotny fundator wartościowych nagród i kart podarunkowych na wszelkiego rodzaju imprezach, również tych charytatywnych. Kryształową różę otrzymał w 2016 r. podczas IV Uroczystego Spotkania z Przedsiębiorcami.
  • Piotr Zarębski - który swoje wsparcie finansowe kieruje zarówno w stronę najmłodszych sportowców, wspierając równie chętnie organizację wszelkich imprez kulturalnych. Jako jeden z pierwszych przedsiębiorców z naszego terenu został odznaczony kryształową różą w 2014 r.
  • Andrzej Furman - przedstawiciel Aflofarm Farmacja Polska, firmy zawsze otwartej na współpracę przy organizacji Festynu Rodzinnego i chętnie wspierającej działalność kulturalną Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie od samego początku jego istnienia. Pierwsze odznaczenie kryształową różą firma otrzymała w 2014 r. podczas II Uroczystego Spotkania z Przedsiębiorcami.
  • Jan Sobczak – właściciel "KOLOREXU", który od początku istnienia Gminnego Domu Kultury z Biblioteką wspiera jego działalność. Zawsze otwarty na propozycje współpracy. Pierwszy raz firma została odznaczona w 2014 r.

W spotkaniu udział wzięli ponadto zaproszeni goście: Artur Dunin i Piotr Polak (posłowie RP), Krzysztof Ciebiada (wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego), Dorota Więckowska (radna Sejmiku Województwa Łódzkiego), Krzysztof Habura (starosta Powiatu Pabianickiego), Wioletta Domańska (radna Powiatu Pabianickiego), Monika Sroczyńska (sekretarz gminy Ksawerów), Izabela Witaszek (dyrektor Departamentu Doradztwa dla Biznesu i Sektora Publicznego Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego), Krzysztof Ochnicki (kierownik Wydziału Kształtowania Ustroju Rolnego i Gospodarowania Zasobem w Krajowym Ośrodku Wspomagania Rolnictwa), Magdalena Werstak (dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach), Krzysztof Jędraszek (Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Pabianicach), Arkadiusz Bielecki (dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego), radni gminy Ksawerów na czele z przewodniczącym Rady Gminy - Arkadiuszem Jędrzejczykiem, sołysi oraz kierownicy jednostek organizacyjnych. 


W tym wyjątkowym dniu wnętrze Pałacu Ksawerów zostało wypełnione pracami naszego lokalnego artysty – Henryka Kowalskiego. Spotkanie uświetniły swoimi występami wokalistki Studia Piosenki z Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie przygotowane przez Olgę Fidrysiak – Myszkowską: Karolina Stępień, Paulina Suchcicka oraz Marysia Olejniczak. Wokalistkom towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Michał Makulski (fortepian), Michał Nowak (gitara basowa), Tomasz Stachurski (perkusja), Piotr Cedzyński (trąbka), Marek Smuga - dyrektor GDKzB w Ksawerowie (saksofon), a tegoroczne spotkanie poprowadziła znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna - Magdalena Michalak.

 

ilość odwiedzin: - 3236