logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Zaśmiecanie gminy! - brygada w terenie

Na terenie gminy trwają przygotowania do jesieni, a gminna brygada remontowo-budowlana ma grafik pełen zadań do zrealizowania. Wszystkie osoby korzystające z ławek zlokalizowanych na terenie gminy na pewno ucieszy pojawienie się kolejnej. Nowa ławka została zamontowana przy ul. Jana Pawła II na wysokości Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. 

W ubiegłym tygodniu wyrównane zostały gruntowe drogi gminne: Brzegowa, Osiowa, Poprzeczna, Akacjowa, Świerkowa, Polna, Chmielna, Rzepakowa, Taneczna, Bukowa oraz Dobra. Na ulicy Tylnej zwiększono bezpieczeństwo przez kontrastowe oznaczenie przydrożnych słupów.

Parkingi przy Urzędzie Gminy oraz przy cmentarzu ma odmalowane poziome oznaczenia miejsc postojowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Uporządkowano teren placu zabaw i siłowni zewnętrznej przy Świetlicy Wiejskiej w Nowej Gadce. W celu zwiększenia bezpieczeństwa podróżnych wykoszono trawę na rondzie przy ul. Rypułtowickiej. 

Pracownicy brygady robią co mogą dbając o porządek i estetykę gminy, jednak prawie codziennie rozpoczynają swój dzień pracy od sprzątania śmieci podrzucanych do gminnych koszy na śmieci. Przypominamy, że kosze zlokalizowane w parku, przy ulicznych ławkach oraz  na przystankach służą do wyrzucania odpadów, które powstały w trakcie przemieszczania się po terenie gminy. Wyrzucanie do koszy ulicznych odpadów z gospodarstw domowych czy prowadzonej działalności gospodarczej jest zabronione i stanowi wykroczenie. Wynika to jasno z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 

Nikt nie chce obserwować mało estetycznych widoków, w postaci przepełnionych koszy ulicznych, które są wypełnione po brzegi reklamówkami z odpadami, butelkami, opakowaniami zbiorczymi, bądź też pozostawionych przy pojemnikach worków. Niestety równie często brygada spotyka porzucone worki z odpadami budowlanymi, a wyjątkowym znaleziskiem były wysypane na poboczu opakowania po słodyczach. Zwracajmy uwagę na takie zachowania! 

Pracownik w pomarańczowym uniformie stoi obok nowa zamocowanej ławki. Obok ławki leży skrzynka z narzędziami i  stoi agregat. Przy chodniku wzdłuż jezdni stoi biały samochód pracowników brygady remontowo-budowalnej. Żółta koparka jedzie gruntową drogą. W tle widać drzewa i krzewy. Po prawej stronie brama do posesji. Przydrożne słupy energetyczne pomalowane w żółto-czarne kontrastowe pasy. Słupy oddzielone biało czerwonymi słupkami drogowymi. W tle widoczna budowa domu. Dwa miejsca parkingowe wyznaczone niebieską farbą. W tle betonowe ogrodzenie porośnięte bluszczem i kontener na śmieci Na wykoszonym placu znajdują się cztery urządzenia zewnętrznej siłowni. Po prawej stronie ławka. W tle piaskownica i plac zabaw dla dzieci Rondo wyznaczone przez czerwono-białe słupki. W otoczce rośnie trawa. Wokół ronda asfaltowa jezdnia Kosz na śmieci na przystanku autobusowym. Z kosza wysypują się torby na śmieci, butelki oraz pojedyncze śmieci rzucone luzem. Betonowy kosz na śmieci obok ławki. W koszu wiadra po materiałach buowlanych. W tle zarośnięta trawa Droga gruntowa. Na drogę wyrzucone kartony po zjedzonych słodyczach

ilość odwiedzin: - 688