logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Wspólnie zaśpiewali "sto lat" już po raz siódmy!

Sto lat w zdrowiu i z uśmiechem przez życie - tego życzyliśmy naszym mieszkańcom podczas siódmego już z kolei, noworocznego spotkania osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych z terenu gminy Ksawerów.

 

Coroczne, uroczyste spotkania organizowane są zawsze na początku roku, a ich inicjatorem jest wójt Adam Topolski. Mają one szczególne znaczenie dla samotnych mieszkańców, którzy na ogół rzadko wychodzą z domu. Są doskonałą okazją do wspólnej rozmowy, złożenia wzajemnych życzeń noworocznych i nie rzadko również dobrej zabawy w rytmie utworów z dawnych lat (i nie tylko).

Wczorajsza uroczystość zgromadziła ok. 130 osób. Swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne zaprezentowały w części artystycznej przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Widzewie (ich występ został nagrodzony gromkimi brawami). W części oficjalnej reprezentanci gminnego samorządu - przewodniczący Rady Gminy Ksawerów Arkadiusz Jędrzejczyk z radnymi oraz sekretarz gminy Monika Sroczyńska złożyli przybyłym noworoczne życzenia, podkreślając rangę zwyczajów i wartości będących nieodłącznym elementem naszej kultury, które to starsi mieszkańcy przekazują młodszym pokoleniom. Do życzeń przyłączyła się również kierownik GOPS w Ksawerowie Marzena Berner-Stefaniak (organizator spotkań) oraz prezes gminnego Klubu Seniora Marian Kaleta. Zgodnie z przyjętym zwyczajem, każdy z gości otrzymał upominek-niespodziankę.

W miłej i wesołej atmosferze uczestnicy spotkania "biesiadowali" do późnych godzin popołudniowych. Podziękowania dla pracowników GDKzB w Ksawerowie za przygotowanie nagłośnienia imprezy oraz dla kadry Środowiskowego Domu Samopomocy w Ksawerowie za współorganizację uroczystości.

 

ilość odwiedzin: - 1937