logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

14 października - Dzień Edukacji

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do podziękowań dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników oświaty za ich trud wkładany w codzienną pracę dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą oraz za rozbudzenie wśród uczniów pasji, rozwijanych często również w dorosłym życiu.

Wójt Adam Topolski wspólnie z radnymi Gminy Ksawerów: Anną Szcześniak-Rydz, Elżbietą Świgulską, Moniką Nocuń oraz Bogdanem Dublewskim przekazali dzisiaj na ręce dyrektorów placówek oświatowych bukiety kwiatów, składając wszystkim najlepsze życzenia sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy. Serdeczne życzenia i symboliczne róże otrzymali także emerytowani nauczyciele przebyli na uroczystość. Wójt Gminy jak co roku wręczył nauczycielom nagrody za zaangażowanie i osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczo-opiekuńczej.

Nagrody Wójta Gminy Ksawerów otrzymały:

  • Maria Szaszkiewicz (dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ksawerowie),
  • Anna Hanszke (z-ca dyrektora oraz nauczyciel j.angielskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ksawerowie)
  • Anna Mazurek (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ksawerowie)
  • Barbara Staszewska (dyrektor Szkoły Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej)
  • Justyna Maślankiewicz-Górna (nauczyciel plastyki i opiekun w świetlicy Szkoły Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej)

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy również dla pierwszoklasistów, którzy podczas uroczystej akademii w Szkole Podstawowej im. Igora Sikiryckiego w Woli Zaradzyńskiej złożyli ślubowanie, zostali pasowani na uczniów, otrzymali legitymacje szkolne i tym samych stali się oficjalną częścią społeczności uczniowskiej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a tym uczącym jak i tym nauczanym życzymy wytrwałości i powodzenia!

Dzieci siedzą na krzesłach na sali gimnastycznej podczas apelu. Cztery kobiety jedna trzyma mikrofon i dwóch mężczyzn stoją na sali gimnastycznej podczas apelu. Kobieta trzyma kwiaty przed nią mężczyzna je rozdaje osobom, które siedzą wokół nich. Uczniowie chłopcy i dziewczyny siedzą na trybunach podczas apelu. Podczas występów szkolnych dziecko leży na noszach przy nim kuca dziewczynka trzymająca mikrofon. W oddali stoi chłopiec.

ilość odwiedzin: - 506