logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Arcybiskup Ryś nominowany na kardynała

Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański został nominowany przez papieża Franciszka na kardynała.

Nowo mianowany kardynał podczas konsystorza (zwołanego przez papieża zebrania) zaplanowanego na 30 września w Watykanie otrzyma kardynalskie insygnia – pierścień, oznaczający związek ze Stolicą Apostolską oraz czerwony biret (symbol oddania się na służbę Kościoła powszechnego).

Jak podkreśla Archidiecezja Łódzka podczas 100-letniej historii Diecezji Łódzkiej to pierwszy kardynał, który jest również arcybiskupem, metropolitą łódzkim oraz drugi w Archidiecezji Łódzkiej po Łodzianinie księdzu kardynale Konradzie Krajewskim – jałmużniku papieskim.

Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś odwiedził Gminę Ksawerów 25 czerwca br. w związku z udziałem w Jubileuszu 15-lecia istnienia parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej, podczas której dokonał konsekracji świątyni. Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie Archidiecezji Lódzkiej.

Jego Eminencji Arcybiskupowi Grzegorzowi Rysiowi serdecznie gratulujemy nominacji i życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze kardynała.

Na zdjęciu

Źródło: Papież Franciszek i abp Grzegorz Ryś, 26 kwietnia 2022 / Grzegorz GALAZKA/East News www.tygodnikpowszechny.pl

Arcybiskup i księża stoją przy ołtarzu w kościele w Woli Zaradzyńskiej

Źródło: https://www.archidiecezja.lodz.pl/

ilość odwiedzin: - 325