logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Kolejne inwestycje drogowe

Nie tak dawno informowaliśmy Państwa, że kolejne wnioski gminy Ksawerów uzyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 50% kosztów kwalifikowalnych. Są to następujące zadania:

  • Rozbudowa drogi gminnej ul. Pomorskiej w Ksawerowie
  • Przebudowa drogi gminnej ul. Piaskowej w Ksawerowie

6 lutego br. Wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski podpisał umowy z Wykonawcą robót, który został wyłoniony w przeprowadzonych przez Referat Zamówień Publicznych i Środków Zewnętrznych, postępowaniach przetargowych. Powyższe zadania inwestycyjne będzie wykonywała firma WŁODAN Sp. z o. o. Sp. k. z Porszewic. Wykonawca na realizację tych zadań ma 8 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Należy w tym miejscy również zaznaczyć, że w ramach umowy na przebudowę ul. Piaskowej, przebudowane zostaną również ulice Ametystowa i Bursztynowa.

Jednocześnie informujemy, że z chwilą pojawienia się korzystnych warunków atmosferycznych, ruszą prace na ul. Rzepakowej, która jest realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Wykonawca wykonał już dokumentację projektową i uzyskał decyzję pozwolenia przebudowy tej drogi, na którą ma czas do września 2024 r. Przedmiotowe zadanie jest realizowane z udziałem środków finansowych pochodzących z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – 1 960 000,00 zł.

Referat Zamówień Publicznych i Środków Zewnętrznych

Dwóch mężczyzn siedzi przy stole i podpisują diokumenty Widok jezdni wysypanej kruszywem Widok ulicy, która jest w błocie. W tle widoczne samochody Widok na nieutwardzoną ulicę z ubytkami Widok na ulicę z ubytkami. Na poboczach stoją samochody

ilość odwiedzin: - 227