logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

"Biała Sobota" - czyli bezpłatne badania już 6 października w sobotę!

Zapraszamy na kolejną edycję "Białej Soboty" - już 6 października w MEDiKSA!
 

logo.jpg
 

Wójt Adam Topolski i dr Wioletta Domańska zapraszają 6 października 2018 r. w godz. 10.00 - 14.00 do MEDiKSA w Ksawerowie (ul. Jana Pawła II 27) mieszkańców gminy Ksawerów i pacjentów zadeklarowanych w MEDiKSA do lekarza POZ, na bezpłatne badania profilaktyczne w ramach VIII akcji ZDROWA RODZINA - ZDROWA GMINA.

Co będzie w programie?

 • CYTOLOGIA - Bądź świadoma! Zbadaj się, miej pewność! Zapraszamy na badanie cytologiczne w ramach programu profilaktyki NFZ wszystkie kobiety w wieku 25 - 59 lat, które nie uczestniczyły w programie profilaktyki raka szyjki macicy w ciągu ostatnich 36 mies. lub otrzymały pisemne wskazanie do następnego badania za 12 mies. W naszym Gabinecie Ginekologicznym będzie czekała na wszystkie chętne Panie - lekarz ginekolog z MEDiKSA.
   
 • USG PIERSI - Masz mniej niż 50 lat i nie kwalifikujesz się do mammografii? Wykonamy badanie USG Paniom w wieku 40-50 lat. Badanie finansowane będzie przez gminę Ksawerów i MEDiKSA.
   
 • SPIROMETRIA I KONSULTACJA LEKARZA PULMUNOLOGA - Palisz papierosy? Kaszlesz? Szybciej się męczysz? Przyjdź na badanie czynnościowe płuc i uzyskaj konsultację lekarza pulmonologa. Badanie przeprowadzane będzie we współpracy z ANMED.
   
 • KONSULTACJE LEKARZA NEUROLOGA - Jeżeli Twoja pamięć jest wyraźnie gorsza niż rok temu i zmieniło to istotnie Twoje życie, to proponujemy konsultacje lekarza specjalisty. Konsultacje finansowane przez gminę Ksawerów w ramach współpracy z neurologiem Jolantą Pentelą - Nowicką. 
   
 • BADANIA DERMATOSKOPOWE I KONSULTACJA CHIRURGA ONKOLOGA - Jeśli zauważyłaś/eś po wakacjach niepokojące zmiany na swojej skórze - przyjdź na badanie dermatoskopowe zmian i znamion. Badanie i konsultacja lekarza chirurga finansowana będzie przez gminę Ksawerów.
   
 • KONSULTACJE LEKARZA CHIRURGA - Masz kłopot z przepukliną, żylakami lub kamicą pęcherzyka żółciowego?  W podjęciu decyzji o dalszym leczeniu operacyjnym  pomoże  Ci chirurg - dr Michał Nowicki.  Konsultacje finansowane  będą przez gminę Ksawerów.
   
 • KONSULTACJE  FIZJOTERAPEUTY DLA DZIECI i MŁODZIEŻY - Rodzicu! Czy Twoje dziecko dużo czasu spędza przed komputerem lub telewizorem? Garbi się? Jeśli tak, to przyjdź na konsultacje wad postawy do fizjoterapeuty. Ważnym jest, by wszelkie schorzenia wad postawy wykryć już w wieku dziecięcym. Konsultacje zapewni MEDiKSA we współpracy z ANMED.
   
 • USG TARCZYCY - Zapraszamy Panie i Panów w każdym wieku na badanie ultrasonograficzne tarczycy. Badanie finansowane będzie przez gminę Ksawerów i MEDiKSA.
   
 • ECHO SERCA - Jesteś w wieku powyżej 50 lat? Masz rozpoznane nadciśnienie tętnicze, a Twoje serce nie zostało przebadane w ramach poprzednich akcji? Przyjdź na badanie, które wykona specjalista kardiolog w ramach współpracy z ORKAN - MED. Badanie finansowane będzie przez Gminę Ksawerów.
   
 • BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE - SZCZEPIONKA UFUNDOWANA PRZEZ WÓJTA - Skończyłeś/aś 65 lat? Jesteś naszym pacjentem? Możesz skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciw grypie. W tym roku zaszczepiliśmy już 138 mieszkańców naszej gminy! Na szczepienie zakwalifikuje Cię lekarz rodzinny z MEDiKSA. Szczepienia finansowane są przez gminę Ksawerów.
   
 • TESTY antygenu swoistego prostaty (PSA) - Przekroczyłeś 50-tkę? Sprawdź swoją prostatę! Zapraszamy Panów na szybki, przesiewowy test z kropli krwi wykrywający antygen raka prostaty. Testy finansowane będą przez gminę Ksawerów, a wykona je pielęgniarka MEDiKSA.
   
 • ANKIETA W PROFILAKTYCE GRUŹLICY - Palisz papierosy, męczy Cię przewlekły kaszel? Odwiedź pielęgniarkę środowiskową w MEDiKSA, która wstępnie oceni stan zagrożenia chorobami płuc i skieruje do dalszej diagnostyki.
   
 • PROFILAKTYCZNA  AKCJA  DLA DZIECI "ZDROWY ZĄBEK" - Rodzice maluchów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym! Zapraszamy Wasze pociechy do naszego wyremontowanego Gabinetu Stomatologicznego. Dzieci będą mogły m.in. poznać tajemnice gabinetu, podziwiać swoje ząbki na monitorze za pomocą kamery wewnątrzustnej oraz poznać tajniki szczotkowania. Dla każdego drobny upominek w nagrodę za odwagę.
   
 • NAUKA  BADANIA  PIERSI NA FANTOMIE
  Kobieto! Naucz się samobadania piersi. Zapraszamy wszystkie Panie na instruktaż samokontroli piersi prowadzony przez położną z MEDiKSA.
   
Wszystkie badania są całkowicie bezpłatne! Wystarczy, że jesteś naszym pacjentem i mieszkańcem gminy Ksawerów.
Wspólnie finansujemy badania i konsultacje, ponieważ Twoje zdrowie jest dla nas bardzo ważne. Skorzystaj!  ZAPRASZAMY!!!    
                 

ilość odwiedzin: - 1328