logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

"Polecony do skrzynki"

W ramach usługi „Polecony do skrzynki” Poczta Polska dostarcza przesyłki bezpośrednio do skrzynki oddawczej (czyli skrzynki na listy) adresata. 

 

Usługa „Polecony do skrzynki” jest bezpłatna. Chcąc z niej skorzystać wystarczy wypełnić formularz w wersji elektronicznej https://eformularze.poczta-polska.pl/rdoskrzynki/, a następnie poświadczyć złożenie formularza we właściwej placówce pocztowej. Formularz można również wypełnić w wersji papierowej, a następnie złożyć go w wybranej placówce pocztowej lub przekazać listonoszowi. Dodatkowo można na formularzu podać numer swojego telefonu albo adres e-mail. Dzięki temu otrzymamy powiadomienia o dostarczeniu przesyłki do swojej skrzynki na listy.

Ważne!!!

Usługa „Polecony do skrzynki” nie obejmuje przesyłek z potwierdzeniem odbioru oraz takich, które nie mieszczą się w skrzynce oddawczej.

Więcej informacji o usłudze można znaleźć na stronie: http://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy/odbior/r-skrzynki/. Znajdują się tutaj także informacje o usłudze na druku nr 34 – Zawiadomienie (popularnie zwane awizem).