logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Boiska przy SP Ksawerów otwarte w wakacje

Drodzy Mieszkańcy,

informujemy o możliwości korzystania z boisk przy Szkole Podstawowej w Ksawerowie.

Od soboty, 3 lipca przez całe wakacje z obiektu będzie można korzystać od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 20:00. 

Wszystkim użytkownikom przypominamy, że teren jest całodobowo monitorowany przez firmę zewnętrzną, a wszelkie akty wandalizmu będą zgłaszane na policję.

Pamiętajmy o odpowiedzialności karnej rodziców za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo poprzez pozostawienie ich bez opieki.

Art.  106. Kodeksu Wykroczeń mówi: "Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka,podlega karze grzywny albo karze nagany.”

Artykuł nie precyzuje, jakiego rodzaju niebezpieczeństwa dotyczy. Tym samym do takich niebezpieczeństw można zaliczyć praktycznie wszystko – zarówno czynną napaść, atak wściekłego psa, a nawet urywającą się nagle gałąź drzewa. Istotne jest także to, że artykuł dotyczy także dzieci mających więcej niż 7 lat.

ilość odwiedzin: - 1006