logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Boisko będzie, ale bez oświetlenia i ogrodzenia

W styczniu br. Gmina Ksawerów złożyła wniosek o przyznanie pomocy finansowej w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus” na realizację zadania pn.: „Budowa boiska do piłki nożnej o nawierzchni ze sztucznej trawy na działce nr 2167/4 przy ul. Rzepakowej w Ksawerowie”. Wnioskowano o kwotę 100 000,00 zł. W maju br Urząd Marszałkowski poinformował, że przyznano Gminie Ksawerów dotację celową w wysokości 70 000,00 zł.

W związku z tym, że w maju ogłoszono II nabór wniosków przyznanie pomocy finansowej w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus” zdecydowano, że Gmina Ksawerów ponownie złożyła wniosek o przyznanie pomocy tym razem na budowę ogrodzenia i oświetlenia kompleksu sportowego na działce nr 2167/4 przy ul. Rzepakowej w Ksawerowie. Uzyskanie tej dotacji pozwoliłoby w całości zrealizować kompleks sportowy przy ul. Rzepakowej.

Niestety w ubiegłym tygodniu Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego poinformował, że z uwagi na niewystarczającą ilość środków finansowych będących w dyspozycji Województwa Łódzkiego dotacja nie została przyznana.

Aktualnie trwa procedura przetargowa na wybór wykonawcy boiska do piłki nożnej ze sztucznej trawy przy ul. Rzepakowej. 

ilość odwiedzin: - 1018