logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Bożonarodzeniowy kiermasz charytatywny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

W dniach od 10 do 15 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. dr. Henryka Jordana w Ksawerowie odbył się bożonarodzeniowy kiermasz charytatywny, z którego fundusze zostaną przekazane na leczenie Piotrka, absolwenta szkoły.

Przygotowanie do kiermaszu rozpoczęły się już w listopadzie. Uczniowie starszych klas w ramach godzin wychowawczych, lekcji plastyki i techniki przygotowywali ozdoby na sprzedaż. Młodsze dzieci w świetlicy szkolnej produkowały czapeczki dla skrzatów oraz choinki, pakowały gwiazdki.

Kiermasz wsparły instytucje: Środowiskowy Dom Samopomocy w Ksawerowie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie, firma Lukrowane Słodkości, a także rodzice i inni członkowie rodzin naszych uczniów.

Akcja dobroczynna została rozłożona na 6 dni. Rozpoczęła się w niedzielę 10 grudnia 2023 r. o godz. 9.00, a zakończyła w piątek 15.12.2023 r. o godz.15.00. Przez cały czas aktywnie wspomagali ją uczniowie klas: 4c, 5a, 7a, 7b, 8a, którzy sprzedawali świąteczne ozdoby. Szkolne stoisko odwiedziło wielu uczniów naszej szkoły wraz z rodzinami oraz mieszkańcy gminy.

Hojność kupujących zasługuje na najwyższy szacunek i słowa największego uznania. Ksawerowianie po raz kolejny nie zawiedli potrzebujących. Uczynione dobro z pewnością do nich wróci. Dziękujemy!

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ksawerowie.

aniołki wykonane na kiermasz Dziewczynki stoją przy stole na którym znajdują się ozdoby świąteczne

ilość odwiedzin: - 306