logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Brygada w terenie

Przyszła wiosna, a wraz z nią czas na sprzątanie po zimie. Pracownicy gminnej brygady remontowo-budowlanej przystąpili do prac porządkowych. W ostatnim czasie przeprowadzili cząstkowe naprawy gminnych dróg gruntowych za pomoca tłucznia - część z nich zostala wyrównana (m.in. Prześwit, Pomorska, Tymiankowa, Piaskowa, Świerkowa), a ulica Dolna utwardzona na odcinku 180 m.

W celu poprawy bezpieczeństwa utwardzono pobocza stanowiące miejsca przystanków autobusowych - perony linii 263, a na ul. Bema zamontowano znak zakazu wjazdu pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. 

Otoczenie Urzędu Gminy zostało odświeżone poprzez odmalowanie linii wyznaczających miejsca parkingowe.

Pracownicy codziennie dbają o ład i porządek na terenie gminy. Sukcesywnie zbierane są śmieci, które nagminnie podrzucane sią na przystanki autobusowe i do gminnych koszy na śmieci, które powinny służyć przechodniom.

Ciągnik z równiarką jedzie drogą gruntową Na drodze gruntowej stoi ciągnik z przyczepą, na której jest tłuczeń. Obok stoi pracownik, który łopatą rozsypuje go do dziur. Droga gruntowa wysypana białym tłuczniem. W tle widoczne domy i drzewa ulica gruntowa z wysypanym tłuczniem na całej długości Zatoczka autobusowa wysypana świeżym tłuczniem. Na przystanku tabliczka z rozkładem jazdy. Obok zielony kosz na śmieci Znak zakazu wjazdu na poboczu jezdni. W tle widoczna jezdnia i chodnik Pomarańczowe pachołki zastawiają wjazd na miejsca parkingowe. Nowe białe linie widoczne na betonowym parkingu widoczny żółty przystanek autobusowy obok którego stoi zielony kosz na śmieci. Z kosza na śmieci wysypują się odpady. Na ławce przystanku leżą puste kartony po paczkach oraz pełny worek śmieci.

ilość odwiedzin: - 1065