logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Dni Bezpiecznego Przedszkola

W dniach od 29 maja do 1 czerwca 2023 r. przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ksawerowie brały udział w Dniach Bezpiecznego Przedszkola zorganizowanych pod hasłem: „Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo”.

29 maja  odbył się pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników medycznych ze Stacji Ratownictwa Kryzysowego w Pabianicach. Pani Magda i Pan Sebastian pokazali nam w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy osobie, która jest nieprzytomna. Dzieci utrwaliły numery alarmowe i procedury wzywania pomocy karetki pogotowia. Odgrywane były scenki dramowe, nauka udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Przedszkolaki oglądały karetkę pogotowia i jej wyposażenie. Wykonały także plakat z numerami alarmowymi. W tym dniu odbyła się również pogadanka o bezpieczeństwie przeciwpożarowym ze strażakami z OSP w Woli Zaradzyńskiej. Dzieci obejrzały wóz strażacki, zapoznały się z jego wyposażeniem.

Drugiego dnia tj. 30 maja odbyła się akcja pod nazwą: „Jestem bezpieczny – jeżdżę w foteliku”, przemarsz z dziećmi pod Gminny Dom Kultury z Biblioteką w Ksawerowie z własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami z logo bezpiecznego przedszkola, odśpiewanie hymnu  Bezpiecznych Przedszkoli razem z dziećmi z gminnego przedszkola. Następnie odbyły się warsztaty kulinarne – przygotowanie soków owocowych i sałatki warzywnej. Pogadanka o zdrowym odżywianiu i znaczeniu warzyw i owoców w diecie dzieci.

Trzeciego dnia odbyły się warsztaty o emocjach prowadzone przez Panią Agatę Gabrysz - autorkę programu Bezpieczne Przedszkole. Rozstrzygnięto także przedszkolny konkurs plastyczny na plakat :„ Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo”. Dzieci oglądały również filmy edukacyjne (Bezpieczne wakacje), odbyły się zajęcia plastyczne pod hasłem: „Bezpiecznie, zdrowo, kolorowo” oraz quiz – jak żyć bezpiecznie. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał order na pamiątkę udziału w Dniach Bezpiecznych Przedszkoli.

W Dzień Dziecka gościliśmy w gminnym przedszkolu. Wszyscy wiedzą, że dzieci uwielbiają słodycze dlatego nasze świętowanie rozpoczęliśmy od zjedzenia pysznych lodów. Następnie obejrzeliśmy pokaz magika , a także mieliśmy czas na zabawę na przedszkolnym placu zabaw. Po powrocie do naszego przedszkola każdy otrzymał lizaka od Pani Dyrektor, która złożyła nam także życzenia z okazji naszego święta. Następnie gościliśmy mamę Wiktora, która przeczytała nam książkę o Przygodach żółwia Frankilna, a także przygotowała dla nas pyszne mufuinki czekoladowe.

Na zakończenie Dni Bezpiecznego Przedszkola w dniu 3 czerwca odbyła się Olimpiada Sportowa z udziałem innych przedszkoli z terenu Gminy Ksawerów. Każdy przedszkolak, który dzielnie walczył w konkurencjach sportowych ze swoim rodzicem otrzymał  pamiątkowy medal.

Oddziały przedszkolne Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ksawerowie za realizację programu Bezpieczne Przedszkole i podejmowanie szeregu działań związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem otrzymały tytuł Lidera Bezpiecznych Przedszkoli.

Grupa dzieci stoi przed pojazdem karetki Ratowniczka medyczna klęczy przed fantomem. W tle grupa dzieci Na zdjęciu grupa dzieci stoi przed samochodem strażackim Grupa dzieci siedzi w kółku na kolorowym dywanie. Na środku leży taca z warzywami. Przy stoliku stoi grupa dzieci i nauczycielka. Na stoliku jest dużo owoców i warzyw. Nauczycielka robi kulki z arbuza Grupa dzieci stoi w sali. Każdy ma medal. Nad dziećmi napis Dni Bezpiecznego Przedszkola Grupa dzieci, rodziców i opiekunów pozuje do zdjęcia przed banerem z herbem GMiny

ilość odwiedzin: - 429