logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

V Spotkanie Wielkanocne z mieszkańcami gminy

W środę 24 kwietnia w restauracji "Zacisze" odbyło się piąte, coroczne spotkanie wielkanocne z mieszkańcami gminy Ksawerów - osobami starszymi, samotnymi i niepełnosprawnymi.

Uroczystość, zgodnie z tradycją, swoim patronatem objął wójt Adam Topolski, który zainicjował świąteczne spotkania mieszkańców na naszym terenie. Gospodarz naszej gminy składając zebranym życzenia, podziękował za tak liczne przybycie. Zaznaczył również, że spotkania mieszkańców starszego i młodszego pokolenia dają bardzo dużo radości, a wspólna rozmowa sprzyja podtrzymywaniu i kultywowaniu lokalnych wartości, zwyczajów i tradycji.

W części artycznej uroczystości swoje umiejętności zaprezentowały młode wokalistki - Justyna Grudzińska, Oliwia Stelmach, Maria Olejniczak, Anna Rzewuska i Hanna Małecka, których występy nagrodzone zostały gromkimi brawami. Mieszkańcy i uczestnicy świątecznego spotkania otrzymali słodki upominek oraz najnowsze wydanie monografii - książki, pt. "Między Nerem a Dobrzynką" w której przedstawiona została historia naszej gminy. 

O serdeczną i świąteczną atmosferę zadbał organizator - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ksawerowie (we współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy Społecznej oraz GDKzB w Ksawerowie). Wśród zaproszonych gości byli nasi lokalni samorządowcy (wójt Adam Topolski, Przewodniczący Rady Gminy Arkadiusz Jędrzejczyk, sekretarz gminy Monika Sroczyńska, radni gminy, sołtysi oraz kierownicy jednostek współpracujących), reprezentanci gminy Rzgów (kierownik MOPS-u Aneta Łopyta), dyrektor SP ZOZ MEDiKSA i radna powiatowa dr Wioletta Domańska, oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Ksawerowie.

Więcej w najnowszym wydaniu "Echa gminy Ksawerów".

ilość odwiedzin: - 1088