logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Fabryka to nie wszystko - Miele wesprze naszą gminę!

Podczas wczorajszej LXIX sesji rady gminy podpisano szczegółową umowę z firmą Miele. 

Co zawiera ten ważny dokument? Przede wszystkim dotyczy tylko dwóch stron - gminy Ksawerów i firmy Miele, a zakres umowy obejmuje m.in.:

  • wsparcie finansowe inwestycji sportowych w naszej gminie (Miele zainwestuje prawie 500 tys zł w nowe obiekty sportowe zaplanowane przy Szkole Podstawowej w Ksawerowie)
  • inwestycje wodno-kanalizacyjne w obrębie podstrefy Ksawerów (których koszt wyniesie ok. 1 mln zł, a gotowa sieć wod.-kan. zostanie przekazana gminie Ksawerów z możliwością jej wykorzystania w późniejszym terminie przez kolejnych inwestorów)
  • współfinasowanie inicjatyw społecznych, których celem jest integracja mieszkańców (niemiecki producent AGD przekaże na ten cel ok. 50 tys zł rocznie)
  • wyposażenie pomieszczenia kuchennego nowej świetlicy wiejskiej (w Nowej Gadce) budowanej w miejscu dawnego Domu Rolnika
  • bieżącą współpracę z Urzędem Gminy Ksawerów

Ruszyła rekrutacja pracowników na tzw. "wyższe szczeble", którzy znajdą zatrudnienie w ksawerowskiej fabryce pralek. Jesienią br. rozpocznie się nabór na stanowiska produkcyjne. Z otrzymanej podczas sesji informacji wynika, że pierwsze rozmowy kwalifikacyjne mogą być przeprowadzane już w nowym budynku fabryki przy ul. Miele. Ogłoszenia rekrutacyjne można śledzić na stronie www.miele.dricon.pl

W trakcie sesji radni podjęli uchwałę o przekształceniu działki (ok. 6 ha przy ul. Rzepakowej w dawnym Widzewie), należącej do powiatu pabianickiego, na tereny mieszkaniowe. Powiat będzie mógł teraz przystąpić do prac związanych z odpowiednim zagospodarowaniem tego terenu. Bliskość powstającej fabryki AGD i zainteresowanie kolejnych inwestorów terenami inwestycyjnymi powinny zmobilizować deweloperów do szybkiego działania. W trakcie obrad przyjęto również pięć uchwał o przejęciu na własność gminy kolejnych działek (w szczególności tych drogowych). Na naszym terenie jest jeszcze wiele miejsc, które posiadają nieuregulowane stany prawne dróg - czego następstwem są komplikacje i przedłużanie się planowanych, lokalnych procesów inwestycyjnych. Gmina Ksawerów czyni bieżące starania o przejęcie na własność terenów należących do skarbu Państwa, do gminy Pabianice, do pabianickiego powiatu lub do prywatnych osób, celem szybszej realizacji inwestycji służących przede wszystkim naszym mieszkańcom.

DSC_1182.JPG

DSC_1207.JPG

DSC_1191.JPG

DSC_1200.JPG