logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

GKS Ksawerów gospodarzem majówkowego turnieju piłkarskiego

Tegoroczne zawody młodych piłkarzy (rocznik 2005 i młodsi) zorganizowane 1 maja przez GKS Ksawerów przejdą do historii. Sędzia główny, zanim ogłosił zwycięzcę meczu finałowego...musiał obejrzeć materiał wideo.

Majówkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Ksawerów miał wyjątkową, piknikową oprawę. Młodzi sportowcy w przerwach pomiędzy rozgrywkami, delektowali się grillowanymi smakołykami i zimnymi lodami. Organizatorzy zawodów wspólnie z rodzicami zawodników i kibicami klubu, po raz kolejny zadbali o fantastyczną oprawę i świetne przygotowanie turnieju. Wszystkie mecze odbyły się na gminnym stadionie w Woli Zaradzyńskiej, a w sportowej rywalizacji uczestniczyło 10 drużyn: GKS Ksawerów (gospodarze), Jutrzenka Bychlew, PTC Pabianice, Boruta Zgierz, Metalowiec Łódź, SP Widzew, GKS Bedlno, Sokół Aleksandrów, KS Soccer Słupno, RAP Radomsko.

Najlepsi okazali się zawodnicy GKS Bedlno pokonując w rzutach karnych piłkarzy SP Widzew. Mecz o 1, jak przystało na finał, wywołał niemało emocji. Podczas ostatniej serii rzutów karnych sędzia miał wątpliwości czy po strzale w słupek piłka przekroczyła linię bramkową. Dyskusyjną sytuację wyjaśnił materiał wideo nakręcony przez kibica, który jednoznacznie wskazał jako zwycięzców piłkarzy z GKS Bedlno. Trzecie miejsce w rywalizacji zajęli piłkarze PTC Pabianice (pokonując 2:1 Borutę Zgierz). Nasi zawodnicy, pomimo ambitnej i zaciętej walki, w tym turnieju uplasowali się poza podium. Wszyscy młodzi sportowcy otrzymali gratulacje i pamiątkowe medale, a trzy najlepsze drużyny - także puchary i dyplomy, które zawodnikom wręczył prezes GKS Ksawerów Arkadiusz Jędrzejczyk.