logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Konferencja „Rządowy Fundusz Polski Ład”

W odpowiedzi na zaproszenie Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, Wójt Adam Topolski uczestniczył dziś w konferencji, która odbyła się w Sali Konferencyjnej Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi. Na spotkaniu zaprezentowano na jakie zadania zostały przekazane fundusze pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych z podziałem na województwa i kwoty przypadające na mieszkańca. Środki przekazane zostaną na budowę i modernizację ok. 3000 km dróg, 530 szkół, 97 przedszkoli, 40 żłobków, 600 km ścieżek rowerowych oraz 60 siłowni plenerowych.

Gmina Ksawerów w pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” otrzymała bezzwrotne dofinansowanie na budowę sieci wodociągowej z przyłączami w ulicach: Akacjowa, Polna, Łąkowa, mjr Hubala, Kosmowskiej(od ul. Bocznej do ul. Poziomkowej) i ul. Spokojnej - łączna długość ok. 4,2 km. Budowę sieci sanitarnej z przyłączami w ulicach: Akacjowej, Polnej, Łąkowej, Ogrodników, mjr Hubala, Kosmowskiej (od ul. Bocznej do ul. Poziomkowej), Tymiankowej i ul. Spokojnej - łącznie długość ok. 10 km. Po wszystkich robotach budowlanych związanych z budową sieci wod-kan, na wszystkich ulicach zostanie odtworzona nawierzchnia drogowa. Gmina otrzymała 10 768 250 zł.

Zgodnie z informacją uzyskaną na konferencji rząd już szykuje drugą edycję programu Polski Ład, dlatego jeśli masz pomysł na inwestycję w naszej gminie podziel się swoim pomysłem z Sołtysem, członkiem Rady Sołeckiej lub Radnym Rady Gminy Ksawerów tak byśmy razem decydowali o inwestycjach w naszej okolicy.

Wojewoda Łódzki mówiący przy mównicy przed nim uczestnicy spotkania siedzący na krzesłach sześciu mężczyzn pozujących do zdjęcia Wójt mówiący do mikrofonu, w tle stojący mężczyzna na tle ściany z cegieł

ilość odwiedzin: - 697