logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Ruszamy z kolejnymi inwestycjami

W dniu 4 kwietnia br. (czwartek) wpłynęły do urzędu gminy Ksawerów ostatnie pozwolenia na budowę sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w ulicach: Wiśniowa, Dobra, Głowackiego, Brzegowa, Poprzeczna Osiowa i Liliowa. Po pracach związanych z budową sieci wod-kan nastąpi odtworzenie nawierzchni tłuczniem. Jednocześnie zostanie uruchomiona procedura związana z wyłonieniem Wykonawcy na wykonanie projektów drogowych dla ww. ulic.

Gmina Ksawerów posiada aktualnie pełną dokumentację projektową i pozwolenia na budowę sieci wod-kan dla ulic: Wiśniowa, Dobra, Głowackiego, Brzegowa, Poprzeczna, Osiowa, Liliowa, Orzechowa, Wiosenna, Topolowa, Bukowa i Świerkowa. Po przygotowaniu dokumentacji przetargowej, postępowanie przetargowe na wyłonienie Wykonawcy tych prac, będzie ogłoszone najpóźniej w maju br.

Na przedmiotowe zadanie, gmina Ksawerów pozyskała środki finansowe w wysokości 8 mln zł., pochodzące z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Ulica bez nakładki asfaltowej. W tle domy i drzewa Ulica bez nakładki. Z lewej strony nowe domy. Z prawej strony łąka Ulica osiedlowa bez nakładki. Widoczna kałuża Nieutwardzona droga wewnętrzna Droga gruntowa. Z lewej strony rosną brzozy. Z prawej stoją domy Droga bez nakładki. W tle domy Droga gruntowa. W tle widać domy Droga gruntowa z kałużą. W tle dom w budowie Kończy się droga asfaltowa, zaczyna się pas zieleni

ilość odwiedzin: - 568