logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Mamy grunt na medal!

Wójt Gminy Ksawerów Adam Topolski oraz Radny Gminy Ksawerów Bogdan Dublewski (Przewodniczący Komisji Budżetu, Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska) odebrali dziś w Warszawie nagrodę w IX edycji ogólnopolskiego konkursu "Grunt na Medal". Konkurs organizowany jest przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu przy współpracy z urzędami marszałkowskimi oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora i Eksportera. Statuetkę laureatom wręczył Minister Rozwoju Grzegorz Piechowiak.

Zgodnie z informacjami podanymi przez organizatorów o tegoroczny tytuł najbardziej atrakcyjnego terenu pod inwestycję walczyło 120 gmin, które zaprezentowały łącznie 164 oferty. W każdym województwie tytuł mogła zdobyć tylko jedna lokalizacja - w województwie łódzkim wygrała Gmina Ksawerów prezentując teren zlokalizowany po zachodniej części ul. Miele.

Nasz "Grunt na Medal" ma wiele zalet. Działka o powierzchni ponad 30 ha położona jest na obrzeżach gminy, zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dają duże możliwości potencjalnym inwestorom. Ponadto w każdej potencjalnej branży, która chciałaby utworzyć swoją firmę na tym terenie istotna jest odległość do węzłów komunikacyjnych (również PKP i lotniska).

Dwóch mężczyzn w garniturach stoi przy ekranie projekcyjnym na którym widnieje napis "Podsumowanie wyników IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Grunt na Medal 2021
Czterech mężczyzn w garniturach i kobieta w czarnej sukience stoją na scenie. W tle stolik ze statuetkami i kobieta w czerwonym garniturze
Dwie kobiety i trzech mężczyzn pozują do zdjęcia z pamiątkową statuetką
Wójt i Radny pozują do zdjęcia z pamiątkową statuetką

ilość odwiedzin: - 634