logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Międzypokoleniowy Festyn Majówkowy - tak się bawiliśmy!

W ostatnią sobotę 4 maja na stadionie sportowym w Woli Zaradzyńskiej odbył się Międzypokoleniowy Festyn Majówkowy mieszkańców naszej gminy, a jednocześnie jubileuszowa XX Powiatowa Majówka Strażacka.

Uroczystość zaczęła się w Pabianicach, gdzie druhowie uczestniczyli we mszy św. w kościele Trójcy Przenajświętszej. Stamtąd wozy bojowe (na sygnałach) przejechały pod jednostkę OSP w Woli Zaradzyńskiej, skąd kilkuset strażaków dumnie przemaszerowało na płytę boiska. Tutaj rozpoczęła się część oficjalna festynu, w której przywitano zgromadzonych gości i wspólnie odśpiewano "Mazurka Dąbrowskiego". Nasz gospodarz wójt Adam Topolski otrzymał (zgodnie z przyjętym zwyczajem) strażacki toporek - symbol powiatowych majówek strażackich, a druhowie strażacy uhonorowani zostali awansami i medalami. Naczelnik naszej jednostki dh. Przemysław Kłaniewski otrzymał złoty medal "Za zasługi dla Pożarnictwa", natomiast dh. Henrykowi Nowakowi wręczono odznakę "Zasłużony dla Gminy Ksawerów". To nie koniec wyróżnień. Strażacy z jednostki w Woli Zaradzyńskiej podziękowali wójtowi Topolskiemu symbolicznym grawertonem. Pamiątkowe grawertony otrzymali z rąk włodarzy naszej gminy również druhowie seniorzy (Józef Rożek, Mieczysław Krawiec, Józef Anuszczyk).

Po okolicznościowych przemówieniach i podziękowaniach rozpoczęła się część nieoficjalna festynu. Na scenie wystąpiły orkiestry dęte: Gminna Orkiestra Dęta w Ksawerowie, Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Górce Pabianickiej, Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Dobroniu. Podczas majówki nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłdoszych, był laserowy paintabll, dmuchańce, malowanie buziek, konkursy i animacje oraz smakowite przekąski.

Organizatorem majowego festynu była jednostka OSP w Woli Zaradzyńskiej  we współpracy z GDKzB w Ksawerowie (partner). W majówce udział wzieli druhowie strażacy, przedstawiciele samorządów oraz mieszkańcy naszej i sąsiednich gmin.

ilość odwiedzin: - 1869