logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Nasi dzielni druhowie świętowali Dzień Strażaka

Tyle samo powrotów, co wyjazdów dla wszystkich druhen i druhów - życzli swoim koleżankom i kolegom strażacy z Woli Zaradzyńskiej podczas swojego święta.

Św. Florian, żołnierz i męczennik, jest czczony w całej Polsce jako patron strażaków. Jego wspomnienie liturgiczne obchodzimy corocznie 4 maja. Z tej okazji, w parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Woli Zaradzyńskiej, w sobotnie popołudnie (5 maja) odprawione zostało uroczyste nabożeństwo w intencji naszych strażaków i ich rodzin. Nie obyło się bez ciepłych słów oraz podziękowań za udział i zaangażowanie w pełnej poświęcenia i determinacji społecznej służbie strażaków OSP. Druhowie podziękowali swoim rodzinom za wyrozumiałość i bezcenne wsparcie. Po zakończonej mszy wszyscy uczestnicy uroczystości udali się na poczęstunek przygotowany na tę okazję w budynku OSP.

W tegorocznych obchodach Dnia Strażaka udział wzięli druhowie z jednostki OSP w Woli Zaradzyńskiej, strażacy z zaprzyjaźnionych jednostek, przedstawiciele samorządu z gminy Ksawerów oraz ze Rzgowa, a także zaproszeni goście.