logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Noworoczne spotkanie z Seniorami

18 stycznia 2024 r. w zabytkowym Pałacu Ksawerów stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia - noworocznego spotkania mieszkańcow gminy, zorganizowanego z inicjatywy wójta Adama Topolskiego. Zainteresowanie uczestnictwem w spotkaniu było tak duże, że musiałao się odbyć w dwóch turach. Mieszkańców przywitali włodarze gminy - jej radni oraz wójt, który przybliżył w krótkich przemówieniach historię niezwykłego pałacu. Gospodarz gminy wspólnie z radnymi złożyli przybyłym noworoczne życzenia, podkreślając istotę sąsiedzkich spotkań, które mają szczególne znaczenie przede wszystkim dla starszych mieszkańców gminy.
W programach artystycznych wystąpiły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ksawerowie oraz kółko teatralne ze Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej. Nie zabrakło rownież seniorów z Klubu Seniora Gminnego Domu  Kultury z Biblioteką oraz Lucyny Mróz-Cieślik, która wykonała m.in. swoje autorskie utwory.
Po występach przyszedł czas na posiłek i symboliczne upomniki, które zaproszonym wręczył wójt wspólnie z radnymi.

 Wójt i radni na scenie podczas przemówienia.
 Wójt i radni na scenie podczas przemówienia.
Uczestnicy spotkania siedzą przy okrągłym stole.
Dzieci przedszkolne na scenie przebrane za leśne zwierzątka.
Uczestnicy spotkania siedzą przy okrągłych stołach.
Dzieci przedszkolne podczas występów na scenie. Z przodu dziewczynki przebrane za aniołki z tyłu chłopcy przebrani za diabły.
 Uczestnicy spotkania siedzą przy okrągłych stołach.
 Seniorzy Gminnego Klubu podczas występu na scenie.

ilość odwiedzin: - 422