logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Obchody Święta Niepodległości

10 listopada o godzinie 14:00 na placu przy Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie odbyła sie uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Po wprowadzeniu sztandarów Gminy Ksawerów, Szkoły Podstawowej w Ksawerowie, Szkoły Podstawowej w Woli Zaradzyńskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Zaradzyńskiej nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego i podniesienie flagi państwowej na nowy maszt.

Symboliczne podniesienie flagi na maszt przez przedstawiciela Klubu Seniora i uczniów szkół podstawowych było związane z realizowanym przez Gminę Ksawerów projektem "Pod biało-czerwoną". Flaga i maszt zostały sfinansowane z budżetu państwa, a projekt "Pod biało-czerwoną" realizowany był pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Następnie delegacje Gminy Ksawerów, placówek oświatowych oraz Stowarzyszenia Basket 4EVER Ksawerów złożyły kwiaty pod obeliskiem pamięci żołnierzy 15 Pułku Piechoty Wilków.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ksawerowie, Szkoła Podstawowa w Woli Zaradzyńskiej oraz Klub Seniora działający przy Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie zaprezentowali przygotowane specjalnie na tą okazję występy artystyczne.

Wszystkim uczestnikom czwartkowej uroczystości serdecznie dziękujemy!

Na maszcie widoczna opuszczona flaga. Za masztem stoją poczty sztandarowe Mężczyzna i dziewczynka stoją przy maszcie. Nad nimi powiewa biało-czerwona flaga. W tle widoczne poczty sztandarowe. Wójt trzyma w rękach wieniec z kwiatami. Obowk Wójta idą przedstawiciele Rady Gminy Ksawerów i Sekretarz Gminy Składanie kwiatów przez delegację szkół Dyrektor GDKzB i przedstawiciele Klubu Seniora składają kwiaty pod podmnikiem Kobieta i mężczyzna składający kwiaty Grupa dzieci ubranych w odblaskowe kamizelki. Przed dziećmi leżą białe i czerwone serduszka Chłopiec siedzi przy keyboardzie. Z tyłu 3 dziewczynki i chłopak śpiewają pieśń patriotyczną Dziewczyna w różowej kurtce trzyma w ręku mikrofon i recytuje wiersz patriotyczny Grupa dzieci stoi w dwóch rzędach. Śpiewają piosenkę patriotyczną Z lewej strony mężczyzna z akordeonem. Obok niego grupa starszych osób trzymających w rękach śpiewniki Grupa osób dzieci na krzesłach ustawionych pod namiotem Grupa dzieci i młodzieży stoi na terenie placu i ogląda występy

ilość odwiedzin: - 568