logotyp
GMINA KSAWERÓW
ZOBACZ / ZAMIESZKAJ / ZAINWESTUJ

Pamiętajmy o rozliczeniu  PIT za 2019

Pamiętajmy o rozliczeniu  PIT za 2019  - w tym roku mamy czas do końca maja!

Rozwijająca się epidemia koronawirusa w Polsce sprawiła, że wydłużono czas składania w urzędach skarbowych PIT za 2019 rok. Zwykle zeznanie podatkowe należało złożyć do ostatniego dnia w kwietnia, jednak w tym roku termin ten wydłużono do końca maja. W praktyce termin na złożenie deklaracji i rozliczenie podatku za 2019 rok mija 1 czerwca, bowiem 31 maja wypada w niedzielę.

Każdy z dorosłych mieszkańców naszej Gminy może przyczynić się do jej rozwoju. Wystarczy w rocznym rozliczeniu podatkowym jako miejsce zamieszkania (nie mylić z zameldowaniem!) wskazać Gminę Ksawerów. Zachęcamy wszystkich Mieszkańców naszej Gminy o pamiętaniu, o tej prostej czynności, która nam wszystkim może przynieść wiele pożytku. Do gminy trafia ok. 40 % całkowitej kwoty podatku dochodowego płaconego przez osoby fizyczne i niecałe 7 procent tego podatku płaconego przez firmy (podatek CIT). Pieniądze wpływające do gminnej kasy w ramach ww. podatków przeznaczane są między innymi na finansowanie szkół i przedszkoli oraz inwestycje gminne, np. w kanalizację, wodociągi, drogi i chodniki. Wszyscy z tego korzystamy.

Mieszkańcy, którzy w swoim zeznaniu rocznym nie wskazują naszej gminy jako miejsca swojego zamieszkania po prostu przekazują swoje pieniądze innym, a tym samym korzystają z pieniędzy tych, których podatek trafia do kasy gminnej.

37 ulotka - Kopia.jpg

ilość odwiedzin: - 1044